امتیاز مثبت
۰
جلسه پشت جلسه برای قانونی‌کردن گرانی‌ها
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: 206318
 
درحالی مسئولان ستاد تنظیم بازار از هفته قبل سناریوی"جلسه" را برای چگونگی تخصیص ارز به نهاده‌های دامی و درپی آن قیمت‌گذاری مرغ، شیر، ماست و ... پیش گرفته‌اند که هنوز از این جلسات مصوبه‌ای بیرون نیامده و جلسات همچنان ادامه خواهد داشت.

 15 مهرماه ستاد تنظیم بازار جلسه‌ای ویژه به منظور تعیین تکلیف قیمت مرغ، نهاده های دامی و شیر با حضور مسئولان دولتی تشکیل داد تا تصمیمات لازم برای آزادی سازی قیمت شیر و نهادهای دامی از سوی مسئولین اتخاذ شود.

اما با وجود آنکه این جلسه از صبح تا بعد از ظهر 15 مهرماه به طول کشیده بود خبری از جلسه بیرون نیامد و برخلاف پیش بینی‌ها مبنی بر آزادسازی قیمت شیر در این جلسه علی اکبر پورکاوه سخنگوی ستاد تنظیم بازار رسماً اعلام کرد که قیمت شیر آزاد نشده است.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه از ابتدا هم قرار نبود افزایش قیمتی در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار صورت گیرد گفت:کلیه کالا‌ها و مواد اولیه آنها بر اساس ارز مصوب در بودجه تأمین می‌شود و هیچ افزایش قیمتی امروز مصوب نشده است

به گزارش تسنیم، بعد از جلسه ویژه ستاد در هفته قبل امروز مسئولان مروبطه در وزارت جهاد و کشاورزی دور هم آمدند تا باز درباره موضوع مشخص "تخصیص ارز به نهاده‌های دامی" به بحث و تبادل نظر بپردازند به امید آنکه نتیجه‌ای از این جلسه بیرون بیاید.

آنطور که هدایت اصغری مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن گفته قرار است در جلسه‌ای که صبح امروز در وزارت جهاد برگزار شده، متولیان مرغ و تخم مرغ و همچنین سیاست‌های حمایتی موردنظر این بخش را بررسی کنند.

همچنین با خبر شدیم قرار است ادامه این جلسه فردا (یکشنبه) در وزارت جهاد برگزار شود و پس فردا (دوشنبه) نیز جلسه‌ای در ستاد تنظیم بازار به منظور قیمت‌گذاری کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از جمله شیر، تخم مرغ، مرغ، لبنیات و ... تشکیل شود.

نگاهی به عملکرد این روزهای ستاد تنظیم بازار و مسئولان مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی حکایت از آن دارد که آقایان فعلاً بنا ندارند در عمل تدبیری برای تعیین تکلیف قیمت کالاهای وابسته به نهاده‌های دامی اتخاذ کنند و فکر می کنند که با جلسات مستمر و مدام می توانند گره مشکلات این بخش را باز کنند.