امتیاز مثبت
۰
برگزیدگان چهارمین دوره «جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان» معرفی شدند.
پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب: 350011
 
مراسم پایانی چهارمین دوره «جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان» شب گذشته (چهارشنبه، ۱ مرداد ) در سالن اجتماعات بین‌المللی کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به‌صورت مجازی و آنلاین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیام تصویری ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران این دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان، این دوره از جام را که به دلیل کرونا به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، فرصتی دانست که باعث نزدیکی دل‌ها به همدیگر شده است و گفت امشب اجتماع عظیمی این برنامه را مشاهده خواهند کرد. او در ادامه به دستاوردهای جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در چهار دوره برگزاری آن پرداخت و از مهم‌ترین عوامل این دستاوردها به گسترش کمی جغرافیایی تشکیل این باشگاه‌ها و اعضای آن پرداخت که در طول برگزاری چهار دوره آن رشد ۱۱ برابری داشته است و از دوهزار باشگاه کتاب‌خوانی در سال ۹۵ به ۲۲ هزار باشگاه در سال ۱۳۹۸ رسیده‌ است. همچنین اعضای آن از ۲۲ هزار نفر به بیش از ۳۳۰۰۰۰ در چهار سال گذشته رسیده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان فرصت‌های مناسب برای ارتقای مطالعه و کیفیت بخشی به سطح مطالعه در کشور بوجود آورده است و در میان نسل کودک و نوجوان موفق بوده است و باشگاه‌های کتاب‌خوانی دستاوردهای مهمی برای آینده کشور خواهد داشت و باعث تربیتی نسلی می شود که سرانه مطالعه آن‌ها بالاتر خواهد رفت، نسلی که از طریق گفت‌وگو و خلاقیت‌های ارائه شده با تکیه بر تفکر نقادانه، در باشگاه‌ها نسل خلاق‌تری خواهند بود، نسلی که از طریق کار جمعی که در باشگاه‌ها دارند مشارکت اجتماعی آن‌ها ارتقا خواهد یافت و نسلی که اعتماد به نفس بهتری پیدا خواهند کرد.

چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان با مشارکت ۳۳۵۹۷۸ عضو در قالب ۲۱۹۴۸ باشگاه کتاب‌خوانی از ۱۸۲۰ شهر روستا در تمامی استان‌های کشور در سال ۱۳۹۸ برگزار شد.

در انتهای این مراسم برگزیدگان این دوره از جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در بخش‌های مختلف این برنامه از جمله باشگاه‌های برگزیده و شایسته تقدیر، بخش نامه به نویسنده، بخش فیلم موبایلی معرفی کتاب، مهدکودک، باشگاه با نیازمندی‌های ویژه، تسهیلگران برگزیده و شایسته تقدیر و نویسنده برگزیده از نگاه باشگاه‌های کتاب‌خوانی به شرح زیر اعلام و معرفی شدند. همچنین در این دوره علاوه بر بخش‌های ذکر شده مراکز فعال شامل کتاب‌فروشی‌ها، مؤسسات فرهنگی، کتابخانه‌های عمومی، مدارس، کانون‌های مساجد، دبیرخانه‌های استانی و شهرستانی نیز منتخبان خود را شناختند.

باشگاه‌های برگزیده و شایسته تقدیر

ردیف باشگاه استان شهر / روستا نتیجه داوری

۱ ریحانه کردستان سنندج برگزیده

۲ شکوفه‌های فرهنگ خراسان رضوی تربت‌حیدریه برگزیده

۳ هیولاهای کتابخور اصفهان شاهین‌شهر برگزیده

۴ شانزده کوچولو یزد ابراهیم‌آباد تقدیری

۵ همدلان امیرکبیر اصفهان کاشان تقدیری

۶ اخترک کتاباز خراسان رضوی تربت‌حیدریه تقدیری

۷ لذت دانایی خراسان رضوی نیشابور تقدیری

۸ باغ دانایی اصفهان شهرضا تقدیری

۹ آلاتی تی گیلان رشت تقدیری

نامه‌های برگزیده و شایسته تقدیر

ردیف نام نام خانوادگی استان شهر/ روستا باشگاه نتیجه داوری

۱ محمد عارف حسینی یزد یزد من هم بازی برگزیده

۲ راحله غیبی خوزستان اندیمشک همه کتاب می‌خوانند برگزیده

۳ زهرا سادات حسینی تبار خراسان رضوی خرو شهید رحمانی برگزیده

۴ بهاره زاده محمودآبادی کرمان کرمان مرکز شماره ۵ کانون تقدیری

۵ آنیتا اسلامیه کرمان کرمان یار مهربان دانشوران تقدیری

۶ سید محمد حجازی اصفهان دهاقان اقاقیا تقدیری

۷ محیا اهوازیان خوزستان اهواز یار مهربان تقدیری

فیلم‌های برگزیده و شایسته تقدیر

ردیف نام و نام خانوادگی استان شهر / روستا باشگاه نتیجه داوری

۱ فاطمه حصاری خراسان رضوی زبرخان/حصار دوست دانا برگزیده

۲ ستایش خلیلی اصفهان اردستان کتابستان برگزیده

۳ سپنتا شریفی اصفهان شاهین‌شهر بچه ‌هیولاهای کتابخور برگزیده

۴ آوینا خسروی بوشهر جم دوست من برگزیده

۶ امیر پارسا بدخشان کهگیلویه و بویراحمد گچساران زیر گنبد کبود تقدیری

۷ گروهی بوشهر بندر دیر کافه کتاب تقدیری

۸ حسنا احمدیان اردبیل آستارا رشد تقدیری

نویسنده / مترجم/ تصویرگر برگزیده و شایسته تقدیر

ردیف نام ونام خانوادگی استان شهر/ روستا منتخب اعضای باشگاه

۱ هوشنگ مرادی کرمانی تهران تهران نویسنده منتخب

۲ ناصر کشاورز تهران تهران شاعر منتخب

مهد کودک‌های برگزیده و شایسته تقدیر

ردیف مهد کودک استان شهر / روستا نتیجه داوری

۱ مهد کودک قرآنی فرشته‌های زمین مازندران آمل برگزیده

۲ شهر پروانه‌ها تهران قدس تقدیری

تسهیلگران برگزیده و شایسته تقدیر

ردیف تسهیلگر استان شهر / روستا باشگاه نتیجه داوری

۱ سارا آریانی کهگیلویه و بویراحمد گچساران رنگین‌کمان برگزیده

۲ زهر ا آب سوران آذربایجان غربی ارومیه بامداد بالو تقدیری

۳ آمنه کارگر اومالی مازندران نکا تقدیری

۴ سکینه مقتدر مازندران نوشهر شامار تقدیری مهد کودک

برگزیده برگزیده‌ها( جایزه استمرار)

ردیف باشگاه استان شهر/ روستا نتیجه داوری

۱ طلوع مهر دوستی اصفهان اصفهان برگزیده

باشگاه با نیازمندی‌های ویژه

ردیف باشگاه استان شهر/ روستا نتیجه داوری

۱ مهرورزان خوزستان رامشیر برگزیده

مراکز فعال در چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان:

( کتاب فرشی‌ها / مؤسسات فرهنگی / کتابخانه‌های عمومی /مدارس / کانون‌های مساجد/ دبیرخانه‌های استانی و شهرستانی)

-کتاب‌فروشی‌ها و موسسه‌های فرهنگی فعال:

ردیف کتاب‌فروشی / موسسه فرهنگی منتخب استان شهر/روستا مسئول

۱ پاژ ایوان یزد یزد پوریا پیراسته فر

۲ معیار سخن گیلان رشت آقای رمضانی نژاد

-کتابخانه‌های عمومی منتخب:

ردیف کتابخانه، باشگاه استان شهر ، روستا

۱ پاسارگاد، بچه‌های ایران کهیگیلویه وبویر احمد گچساران

۲ امام حسن (ستاره های منوجان) کرمان جنوب منوجان

-مدارس فعال:

ردیف مدرسه استان شهر/ روستا

۱ بشارت نور اصفهان اصفهان

۲ آیت اله خامنه‌ای تهران اسلامشهر

۳ مجتمع آموزشی سما خراسان رضوی نیشابور

۴ مهرگل البرز کرج

۵ فرشتگان هشتگرد البرز ساوجبلاغ

-کانون‌های مساجد منتخب:

ردیف استان شهر/ روستا کانون عنوان

۱ خوزستان رامهرمز کانون حضرت زینب (س) تقدیری

۲ کرمان رفسنجان کانون شهید عبدالهی تقدیری

۳ خراسان رضوی مشهد کانون صالحین تقدیری

۴ البرز هشتگرد، روستای ناریان کانون محمد رسول‌الله(ص) تقدیری

۵ خراسان جنوبی درمیان، قهستان، روستای آسفیچ کانون حضرت صاحب‌الزمان عج برگزیده

-دبیرخانه‌های فعال:

ردیف دبیرخانه استان شهرستان کارشناس رابط جام

۱ دبیرخانه استان اصفهان اصفهان خانم علیزاده/ آقای مهندسی

۲ دبیرخانه استان خوزستان اهواز خانم حیدرپور

۳ دبیرخانه استان آذربایجان غربی ارومیه آقای مرامی

۴ دبیرخانه استان کردستان سنندج خانم بهمنی

۵ دبیرخانه استان مازندران ساری خانم احمدی

۶ دبیرخانه استان یزد یزد آقای برقی

۷ دبیرخانه استان گیلان رشت خانم مهاجر

۸ دبیرخانه استان هرمزگان بندرعباس خانم بهزادی

۹ دبیرخانه استان خراسان جنوبی بیرجند خانم اسکندری

۱۰ دبیرخانه شهرستان اصفهان شهرضا آقای رحمتی

۱۱ دبیرخانه شهرستان اصفهان کاشان خانم شعبانی

۱۲ دبیرخانه شهرستان خوزستان رامهرمز خانم مرادیان

۱۳ دبیرخانه شهرستان آذربایجان غربی مهاباد خانم گلابی آذر

۱۴ دبیرخانه شهرستان خراسان رضوی تربت‌حیدریه آقای حسین زاده

۱۵ دبیرخانه شهرستان خراسان رضوی نیشابور خانم مقدم پاشا

۱۶ دبیرخانه شهرستان مازندران آمل آقای احسانی مقدم

۱۷ دبیرخانه شهرستان گیلان فومن خانم خدیجه پاک

۱۸ دبیرخانه شهرستان کرمانشاه اسلام‌آباد غرب آقای تمری

۱۹ دبیرخانه شهرستان هرمزگان بندرلنگه / کنگ خانم قاسمی

۲۰ دبیرخانه شهرستان بوشهر دشتستان خانم امیری

۲۱ دبیرخانه شهرستان تهران تهران خانم تیموریان