امتیاز مثبت
۰
موفقیت میثم شکری ساز از جنس اندیشه
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 349834
 
با پیشرفت و توسعه فناوری اطلاعات تغییرات زیادی در زمینه های مختلف از جمله آموزش به وجود آمده است و این موضوع باعث شده تا افراد بیشتری به یادگیری و آموزش دسترسی پیدا کنند. اما فکر اجرا کردن این موضوع به ذهن افراد زیادی رسیده است؟ چند نفر در ایران هستند که خود را به چالش این سبک از آموزش کشیده و موفق هم شده باشند؟ واقعیت این است که فکر و ایده شاید به فکر خیلی از افراد برسد اما معمولا کسانی که به دنبال رویای خود می روند و سختی راه محقق کردن این رویا را به جان می خرند زیاد نیستند.
نمونه بارز این افراد دکتر میثم شکری ساز است که در طی یک دهه گذشته نشان داد که می توان به جای بهانه گیری از کاستی های موجود دست به عمل زد و برای ایجاد شغل و آموزش کاری کرد.

هولدینگ پارس پندار نهاد با مدیریت ایشان اثبات این ادعا است که این تلاش و سخت کوشی است که شما را به جایی می رساند و در شرایطی که تعداد کسانی که فقط نسبت به شرایط اقتصادی و وضع موجود کم نیست، می توان با کمک نیروی جوانی نه فقط برای خود بلکه برای دیگران نیز مسیر تحقق خواسته ها و آرزوها را فراهم کرد.
 
در حال حاضر تعداد زیادی از جوانان پر تلاش در مجموعه های تحت مدیریت ایشان مشغول به فعالیت هستند و حتی در شرایط ویژه ای که بعد از کرونا نه تنها در ایران بلکه در دنیا به وجود آمد، کسب و کارش نه تنها دچار رکود نشد بلکه همچنان به جذب نیروی های فعال مشغول بوده و به طی کردن مسیر موفقیت خود ادامه می دهد. شاید اگر چند سال پیش کسی به شما می گفت که شرایطی به وجود خواهد آمد که آموزش مجازی کم کم جای آموزش به شیوه سنتی را خواهد گرفت باورش چندان ساده نبود، اما به خصوص شرایطی که در حال حاضر در دنیا به وجود آمده، نشان می دهد که این فکر چقدر هوشمندانه بوده است.
زمانی که همه به روش های موجود اکتفا می کنند، کسانی هم هستند که زاویه دید متفاوت دارند و با خلاقیت خود دست به کارهایی می زنند که گرچه به ظاهر ساده به نظر می رسد، اما تا قبل از آنکه اجرایی شود کمتر کسی به آن توجه داشته است. دکتر میثم شکری ساز هم از این دسته افراد است و با توجه به علاقه خود در حوزه آموزش دست به اجرایی کردن ایده ای زد که باعث شد بعد از گذشت یک دهه به صاحب بزرگترین مرکز آموزش مجازی در ایران تبدیل شود.

از آنجایی که خلاقیت و پویایی از ویژگی های کارآفرینان است، وی نیز خودش را تنها به تاسیس یک موسسه آموزش مجازی محدود نکرده و ایده های خود در زمینه ها مختلف از جمله مشاوره در بازاریابی و فروش و مدیریت، پژوهش و ترجمه کتاب، برگزاری همایش و اجلاس و سایر زمینه های مورد علاقه خود نیز گسترش داده است.
 
ده ها مقاله و کتاب و مدارک تحصیلی در کنار سایر فعالیت های اجرایی ایشان نشان می دهد که کارآفرینی نه تنها یک ویژگی شخصی در وی است بلکه تلاش کرده تا با دانش به روز و به صورت علمی علایق خود را اجرا کند. نتیجه این موضوع موفقیتی است که این روزها زبان زد بسیاری از افراد شده است و باعث شده میثم شکری ساز به عنوان الگویی از موفقیت برای جوانان تبدیل شود. بسیاری از جوانان با دیدن یک مدیر هم سن خود که نامش در کنار کارآفرینان برتر قرار گرفته است انگیزه زیادی برای تلاش کردن بیشتر پیدا می کنند.

در این بین افرادی هم هستند که به دلیل مشکلات روحی و یا به دلیل آنکه شغل شان اخاذی است و به جای تلاش و کوشش از این طریق امرار معاش می کنند به جای الگو گرفتن از افراد موفق دست به کارهای دیگری می زنند. برای مثال در فضای مجازی شروع به تهمت زدن می کنند و سپس از کسی که به او تهمت زده اند باج خواهی می کنند. اما سوال این است که این افراد آیا کسی را که برای اخاذی انتخاب کرده اند تا به حال از نزدیک هم دیده اند؟ آیا از موفقیت های موسسات و مجموعه های تحت مدیریت او که نتیجه ارائه خدمات با کیفیت و صادقانه است هم اطلاع دارند؟

نحوه برخورد فرد معلوم الحالی که این روزها تلاش می کند تا به خیال خود چهره دکتر میثم شکری ساز را با تهمت زدن تخریب کند نشان می دهد که برای پیدا کردن طعمه فقط کمی در اینترنت جستجو کرده و ظاهرا به همان اطلاعات که به معرفی خدمات معمولا در سایت ها وجود دارد اکتفا کرده است. شاید این افراد به دلیل آنکه فقط در دنیای خیال و وهم به سر می برند و تنها جایی که تاکنون در آن فعالیت کرده اند دنیای مجازی است، تصوری از واقعی بودن چندین مجموعه و موسسه شناخته شده و فعال که همگی با چشم قابل دیدن است و طی یک دهه تلاش و سخت کوشی توسعه پیدا کرده و یک شبه رشد کرده است، ندارند. مسلما اگر چنین افرادی از دنیای مجازی وارد دنیای حقیقی شوند خواهند دید که با تلاش و کارکردن زیاد هم می شود موفق شد.