امتیاز مثبت
۰
صادقی:
تورم ۸.۷ درصد به دور از واقعیت زندگی مردم است
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب: 336162
 
تورم ۸.۷ درصد به دور از واقعیت زندگی مردم است
 
رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس می گوید واقعیت زندگی مردم تورمی بیش از ۸.۷ درصد را نشان می دهد و عدم تطابق آمارها با واقعیت جاری مردم باعث آسیب اعتماد آنها می شود.


 محمود صادقی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه بانک مرکزی نرخ تورم را 8.7 درصد اعلام کرده است، اظهار داشت: برای تعیین نرخ تورم، بانک مرکزی میانگین سبد کالا را در نظر می گیرد شاید در میانگین این عدد درست باشد به نحوی که افزایش قیمت یک کالایی 15 درصد و کالای دیگری گران نشده ، در نهایت میانگین آن رقم 8 درصد باشد.

 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  با تاکید براینکه نرخ تورم زندگی و سفره مردم  8.7 درصد نیست، ادامه داد: اگر این نرخ تورم اعلامی آمار سازی باشد، طبیعی است که آثار منفی دارد و در درجه اول اعتماد مردم را سلب می کند،  اعتماد و صداقت عنصر اصلی در ارتباط بین مردم و حاکمیت هستند.

 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، تاکید کرد: اگر مردم بین آمارهای اعلامی و واقعیت جاری در زندگی شان  تناقض ببینند به اعتماد آنها  آسیب وارد می شود که متاسفانه این آسیب وارد شده است.

 
وی بیان داشت: درشرایط فعلی آنچه حاکمیت و دولت باید به آن توجه کنند بازسازی و تقویت اعتماد مردم است، به هر حال بعید می دانم در واقعیت چنین آماری صحت داشته باشد.

 
صادقی درادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاداتی در زمینه تزریق ناامیدی به جامعه، اظهار داشت: به نظر بنده با کتمان واقعیت ها نمی توان  امید در جامعه به وجود آورد،  باید مردم نتایج مثبت را در زندگی لمس کنند در عین حال سیاه نمایی  هم نشود، اما واقعیت جامعه باید بدون سو گیری اعلام شود.

 
این نماینده مجلس گفت: صدا وسیما در انعکاس عملکرد دولت جهت دار عمل می کند و این رفتار کاملا آشکار است، اخیرا رهبری دستور داده اند که ابعاد مثبت دولت را نشان دهند، نمی گویم اغراق کنند؛ اما گاهی عملکرد دولت نشان داده نشده  و در این زمینه به آنها ظلم می شود.

 
رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس، اظهار داشت:  به هر حال برای بررسی نرخ تورم 8.7 درصد باید گزارش تفصیلی را مورد بررسی قرار داد با این وجود واقعیت جاری زندگی مردم تورمی بیش از این نرخ را نشان می دهد.