امتیاز مثبت
۰
احتمال افزایش قیمت نفت به بشکه‌ای 100 دلار
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 334425
 
یک کارشناس ارشد اقتصادی هشدار داد: این احتمال وجود دارد در آینده نزدیک قیمت نفت به 100 دلار در هر بشکه افزایش یابد و تولید کنندگان بزرگ نفتی نیز کاری برای جلوگیری از این مساله نمی‌توانند انجام دهند.
به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، باب پارکر، کارشناس اقتصادی موسسه مدیریت ثروت کویل‌وست، هشدار داد احتمالا در آینده نزدیک شاهد رسیدن قیمت نفت به 100 دلار در هر بشکه در بازار جهانی خواهیم بود و تولیدکنندگان بزرگ نفت نظیر روسیه و عربستان نیز برای جلوگیری از این مساله کاری از پیش نخواهند برد. 

 
وی در مصاحبه با شبکه خبری CNBC امریکا گفت: به اعتقاد من عربستان کشورهای عضو اوپک و روسیه به هدف خود برای از بین بردن مازاد عرضه نفت در بازار جهانی دست یافتند. 

 
پارکر ادامه داد: عربستان و روسیه تمایلی به بالا رفتن قیمت نفت از حدود 80 دلار کنونی به 100 دلار ندارند. من فکر می‌کنم چیزی که این کشورها نگران آن هستند این است که به صورت ذاتی این کشورها  نسبت به بالا رفتن قیمت و به عبارتی رسیدن به آن به 100 دلار تمایل دارند اما نگران آن هستند که بالا رفتن قیمت نفت به بازگشت روند نزولی قیمت منجر شود. 

 
وی گفت: در صورتی که تولید نفت ونزوئلا کاهش جدی پیدا کند قیمت نفت به 100 دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت که این سناریو همچنان به میزان قابل توجهی محتمل است. البته طی روزهای گذشته با اعلام خبر تصمیم عربستان و روسیه برای بالا بردن یک میلیون بشکه‌ای عرضه نفت به بازار جهانی قیمت نفت روند نسبتا کاهشی را در پیش گرفت و نفت برنت از حدود 80 دلار در هر بشکه به کمتر از 76 دلار رسیده است.