امتیاز مثبت
۰
دولت افزایش حق مسکن کارگران را ابلاغ کرد
دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 316128
 
دولت افزایش حق مسکن کارگران را ابلاغ کرد
 

وزارت کار افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران را پس از تصویب در هیأت دولت به ادارت تعاون کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور ابلاغ کرد.

سی‌ام دی ماه سال 93، اولین مصوبه شورای عالی کار "افزایش حق مسکن سال 94 مشمولان قانون کار و کارگران از 20 به 40 هزار تومان" بود، به‌عبارتی باید گفت طبق تصمیم شرکای اجتماعی در آن جلسه مقرر شد که کارفرمایان از فروردین ماه 94 به‌ازای هر ماه کارکرد نیروهای کار، 40 هزار تومان به‌عنوان حق مسکن به حقوق آنها بیفزایند. اجرای این مصوبه در تمام طول سال 94 هر روز به روز بعد موکول شد و در نهایت هم بدون نتیجه سال 94 به پایان رسید.

 تا اینکه 26 آبان ماه سال جاری بود که در جلسه هیئت دولت، میزان کمک‌هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای مهرماه سال 1395 به‌مبلغ چهارصد هزار ریال افزایش یافت.

به گزارش تسنیم، پس از آن نیز علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام افزایش دو برابری حق مسکن کارگران  گفت: بر اساس مصوبه جدید هیأت دولت از ابتدای پاییز سال جاری حق مسکن ماهانه هرکارگر از مبلغ 20 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش می‌یابد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از برگزاری این جلسه متن این میزان افزایش را ابلاغ کرد  و وزارت کار نیز به عنوان متولی امور کسب و کار متن این دستور ابلاغیه را به کلیه ادارت تعاون کار و رفاه سراسر کشور ابلاغ کرد. متن این ابلاغیه به شرح زیر است.