امتیاز مثبت
۰
قیمت طلا کاهش یافت
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 329403
 
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۳۱۷ دلار و ۸۳ سنت رسید.
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که انتظار می رود نرخ بهره در آمریکا در سال جاری میلادی باز هم افزایش یابد، قیمت طلا امروز کاهش یافت و از بالاترین رقم 3 ماه و نیم گذشته که هفته گذشته به ثبت رسیده بود فاصله گرفت.

 
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.13 درصد کاهش به 1317 دلار و 83 سنت رسید. قیمت فلز زرد در هفته گذشته به بالاترین رقم از 15 سپتامبر تاکنون یعنی 1325 دلار و 86 سنت رسید. طلا چهارمین رشد قیمت هفتگی متوالی اش را پشت سر گذاشت. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.23 درصد کاهش به 1319 دلار و 20 سنت رسید.

 
استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «ژانویه معمولا ماه خوبی برای قیمت طلاست و با توجه به در پیش بودن تقاضای فیزیکی به دلیل سال نوی چینی، می توان انتظار داشت در همین سطح باقی بماند.»

 
اینز افزود: «هرچند ممکن است تقویت ارزش دلار امریکا تا حدی قیمت طلا را تحت فشار قرار دهد، اما تا زمانی احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مارس قوت بگیرد، قیمت طلا همچنان بالا خواهد بود.»

 
آمارهای منتشر شده از بازار کار آمریکا در ماه دسامبر نشان داد که میزان فرصت های شغلی ایجاد شده ضعیف تر از حد انتظار بوده، اما سرمایه گذاران احتمال می دهند که فدرال رزرو همچنان به دنبال چندین نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی باشد. البته روند این افزایش ها تدریجی خواهد بود.

 
قیمت طلا به شدت نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار می شود.

 
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صدوق سرمایه گذاری در بازار طلا با 0.14 درصد کاهش در روز جمعه به 834.86 تن رسید.