امتیاز مثبت
۰
اسنپ و تپسی گران می شوند؟
يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 324903
 
استفاده از اپلیکیشن‌های درخواست خودرو آنلاین یا همان تاکسی اینترنتی در دو سال گذشته با سرعت قابل توجهی در بین شهروندان ساکن پایتخت گسترش یافته است. به گونه ای که اکنون دست کم سه اپلیکیشن فعال در این زمینه وجود دارد و به متقاضیان خدمات ارائه می دهد. اما ارائه این خدمات چندان هم بی دردسر نبوده است. رقبای سنتی از روز اول تاکسی های اینترنتی را به دامپینگ متهم کرده اند.
به گزارش اقتصادنیوز ؛ عمده دلیل استقبال زیاد مردم از این شیوه کرایه خودرو کاهش قیمت و افزایش کیفیت مسافرت‌های درون شهری با استفاده از خدمات اپلیکیشن‌های درخواست خودرو بوده است.

 
این در حالی است که از نگاه برخی تاکسی‌داران قیمت کمتر ارائه شده از سوی دو شرکت ارائه‌دهنده خدمات تاکسی اینترنتی باعث کاهش سود تاکسیرانان و حذف تاکسی‌های زرد رنگ از انتخاب مسافران درون‌شهری شده است.

 
بر این اساس روز آینده سیصد و ششمین جلسه شورای رقابت با موضوع بررسی وضعیت فعالیت و قیمت‌گذاری خدمات تاکسی اینترنتی آنلاین (اسنپ و تپ سی) برگزار خواهد شد. گفته می‌شود علت اختصاص این جلسه به بررسی فعالیت این دو سامانه آنلاین ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه تاکسی‌داران و وزارت صنعت و معدن از این دو شرکت رقیب ارائه‌دهنده خدمات اینترنت مبنا، به علت «دامپینگ قیمتی» است.

 
منظور از دامپینگ قیمتی یا ارزان‌فروشی ارائه خدمات از سوی یک شرکت با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده به منظور تصاحب بخشی از سهم رقیب است. این نوع ارزان‌فروشی عمدتا بر مبنای اهداف بازاریابی در بازه زمانی محدود انجام می‌گیرد. شکایت یاد شده با توجه به متهم کردن همزمان این دو شرکت رقیب به ارزان‌فروشی عجیب به نظر می‌رسد.

 
با این حال باید دید آیا شورای رقابت رای به افزایش قیمت اسنپ و تپسی می دهد یا آنها می توانند با دفاع از قیمت های خود کماکان به ارائه خدمات با نرخ های کنونی ادامه دهند.