امتیاز مثبت
۰
سازمان هواپیمایی کشوری: هواپیماهای وارد شده به کشور کهنه نیست
پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب: 323508
 
مهمترین اصل برای ورود هواپیما به کشور رعایت ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری از جمله سن، ایمنی و ... است که شرکتهای هواپیمایی باید به آن توجه داشته باشند.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هواپیماهای وارد شده به کشور نو است.

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ رضا جعفرزاده اظهارداشت: هواپیماهای خریداری شده توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران کهنه نیست.


وی افزود: ورود هواپیماهای دست دوم به کشور نیز همچون سایر شرکت های هواپیمایی در دنیا ممنوع نیست.

 

جعفرزاده اظهارداشت: مهمترین اصل برای ورود هواپیما به کشور رعایت ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری از جمله سن، ایمنی و ... است که شرکتهای هواپیمایی باید به آن توجه داشته باشند.

 

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: عوامل مختلفی از جمله وضعیت جوی، دمای بالای هوا (براساس مقررات باید هواپیماها با وزن کمتری پرواز کنند)، نقص فنی هواپیما، عملیات شرکت و عوامل فرودگاهی و عدم توازن تقاضاهای این بخش با صندلی پرواز موجود در امر تاخیرات پروازی دخیل است به همین منظور طرح توسعه ناوگان یکی از محورهای مهم در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: بکارگیری یا عدم استفاده از این هواپیماها براساس صرفه و صلاح اقتصادی انجام می شود، بنابراین شرکت های هواپیمایی ضمن رعایت اصول و مقررات مورد تاکید سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به بکارگیری و یا زمین گیری ناوگان خود اقدام می کنند.