امتیاز مثبت
۰
توقف شماره‌گذاری پراید بدون ایربگ
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 160509
 
رئیس سازمان ملی استاندارد از صدور مصوبه هیئت دولت برای ارائه مهلت دو ماهه به خودروسازان جهت نصب دو ایربگ بر روی تولیداتشان خبر داد و گفت: با این مصوبه، شماره‌گذاری خودروهای با یک ایربگ امکان‌پذیر است.

فارس: نظام‌الدین برزگری در مورد توقف شماره‌گذاری خودروهای فاقد دو ایربگ اظهار داشت: طبق قانون قرار بود از ابتدای امسال همه خودروها به دو ایربگ مجهز شوند و سال گذشته نیز شرکت سایپا برای نصب ایربگ بر روی پر تیراژترین خودروی کشور یعنی پراید مهلت ۶ ماهه گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی از تولیدات پراید حتی به یک ایربگ نیز مجهز نیستند که شماره‌گذاری آنها در سال جدید ممنوع است.

برزگری تصریح کرد: خودروسازان زیر بار نصب دو ایربگ بر روی تولیداتشان نمی‌رفتند و به همین دلیل، ما اعلام کردیم که از اول امسال خودروهای بدون ایربگ شماره‌گذاری نمی‌شوند.

وی توضیح داد: در حال حاضر بحث‌ها در مورد نصب دو ایربگ بر روی خودروها مطرح است در حالی که بخشی از تولیدات پراید به عنوان پرتیراژترین خودروی کشور هنوز دارای یک ایربگ هم نیست و خودروسازان به دنبال مصوبه ستاد تدابیر ویژه در این مورد بودند.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات در تأمین ایربگ، گفت: به همین دلیل، با مصوبه هیئت دولت قرار شد خودروهای تولیدی و به ویژه پراید در طول دو ماه به دو ایربگ مجهز شوند و اگر قبل از این دو ماه نیز امکان تأمین ایربگ فراهم شود، این موضوع زودتر عملیاتی خواهد شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه پراید بدون ایربگ شماره‌گذاری نمی‌شود، گفت: با مصوبه اخیر دولت، خودروهای دارای یک ایربگ طی دو ماه آینده شماره‌گذاری خواهند شد. 

شماره‌گذاری خودروهای بدون ایربگ و یا فاقد دو ایربگ از ابتدای امسال متوقف شده است.