امتیاز مثبت
۰
معاون اول رئیس جمهور:
سد لار ولتیان فقط چند روز دیگر آب دارند/ مردم صرفه‌جویی کنند
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب: 257304
 
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه سد لار و لتیان تنها چند روز دیگر کفاف تامین آب تهران را می دهند، گفت: به طور جدی از مردم درخواست می‌کنیم که در مصرف آبصرفه جویی کنند تا پائیز را به خوبی سپری کنیم.
به گزارش مهر، اسحاق جهانگیری امروز در جریان بازدید از تصفیه‌خانه 3 و 4 تهران با اشاره به دغدغه تأمین آب تهران و نگرانی مسئولان ارشد کشور از این موضوع اظهارامیدواری کرد که پس از گذراندن فصل تابستان، با صرفه جویی مردم از فصل پاییز نیز عبور کنیم.

 
معاون اول رئیس جمهوری گفت: متأسفانه در بازدیدی که امروز از سد لار و لتیان داشتم، مشاهده کردم که ذخیره این دو سد بسیار نگران‌کننده است و تنها برای چند روز تهران را کفاف می‌دهد.

 
وی افزود: این جفا است که برخی از مردم مصرف آب را در سرلوحه خود قرار دهند و عده‌ای بی‌رویه آب را مصرف کنند، بنابراین، به طور جدی از مردم درخواست می‌کنیم که صرفه‌جویی آب به خوبی انجام دهند تا بتوانیم پاییز را به خوبی سپری کنیم.

 
جهانگیری گفت: از مردم درخواست می‌کنیم که مسئله صرفه‌جویی از سوی مردم جدی گرفته شود، تا بتوانیم مدیریت جدی‌تر و قوی‌تر را از سوی مردم و مسئولان در فصل پاییز ببینیم، تا در این فصل به زحمت نیفتیم.

 
وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان وزارت نیرو احساس کنند که صرفه‌جویی در حدی نیست که پاییز را سپری کنیم، مجبور هستیم که آب شرب پرمصرف‌ها را قطع کنیم و حتی قطع مقطعی برای مشترکان اعمال خواهد شد.

 
وی با تاکید بر اینکه با تکمیل آب سد ماملو و طرح بلندمدت رینگ تهران تا حدودی مشکل شهر تهران حل خواهد شد، اظهارامیدواری کرد که برخی از زمین‌هایی که در اطراف تهران به راحتی تغییر کاربری می‌دهند و تأمین آب آنها با سختی انجام می‌شود، این کارها انجام نشود.