امتیاز مثبت
۰
قیمت سبد نفتی اوپک از ۶۶ دلار گذشت
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: 329386
 
رکوردشکنی‌های سبد نفتی اوپک از روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ تا آغاز طوفانی در سال ۲۰۱۸ ادامه دارد و این نوع نفت با رسیدن به ۶۶.۱۳ دلار در هر بشکه، بازهم رکورد قیمتی خود را شکست.
به گزارش فارس، سبد نفتی اوپک بار دیگر رکورد بالاترین قیمت خود را شکست و در چهارمین روز سال ۲۰۱۸ بالاتر از ۶۶ دلار در هر بشکه معامله شد.

 
این نوع نفت سال جدید میلادی را با بالاترین قیمت ۲ سال و ۷ ماه گذشته آغاز کرده بود.

 
سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان، پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، نخستین روز کاری بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ با یک دلار و یک سنت افزایش ۶۶.۱۳ دلار در هر بشکه فروخته شد.

 
سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه به ۶۵.۱۲ دلار در هر بشکه رسیده بود.

 
روز پنج‌شنبه قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت کاهش ذخایر نفت آمریکا به شدت افزایش یافت و نفت برنت به بالای ۶۸ دلار و نفت خام آمریکا به مرز ۶۲ دلار در هر بشکه رسید.

 
سبد نفتی اوپک روز دوشنبه ۲ ژانویه برابر با ۱۲ دی ماه نخستین روز کاری بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۸ به ۶۴.۸۳ دلار در هر بشکه رسیده بود.

 
بازارهای نفتی نخستین روز کاری سال جدید میلادی را به علت ادامه توافق اوپک و روسیه برای کاهش تولید و احساس افزایشی حاکم بر بازار بسیار قوی آغاز کردند که قوی‌ترین آغاز سال، از سال ۲۰۱۴ به شمار می‌رود.

 
برای نخستین بار از ژانویه ۲۰۱۴ تاکنون، دو شاخص نفتی سال جدید با قیمت بالای ۶۰ دلار آغاز کردند. نفت برنت با قیمت ۶۷.۲۹ و نفت خام آمریکا با ۶۰.۷۴ دلار در هر بشکه سال۲۰۱۸ را آغاز کردند.

 
سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.