امتیاز مثبت
۰
نامه سازمان استاندارد به سایپا برای خارج کردن پراید از تولید
يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب: 315651
 
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران درباره اینکه گفته می شود تا زمانی که این سازمان استاندارد خودروها را تایید می کند، نمی توان آنها را از مدار تولید خارج کرد، گفت: بحث خودرو به موضوع هایی چون تنوع و نوآوری در تولید نیز مرتبط است.
پیروزبخت در گفت و گو با ایرنا  خاطر نشان کرد:  آغاز امسال این سازمان در نامه ای رسمی به ساپیا اعلام کرد برنامه خروج پراید از تولید را به سازمان استاندارد ارایه کند.

 
وی  گفت: در بحث استاندارد خودرو یکسری عوامل رعایت می شود و تا زمانی که پارامترها تغییر نکند، حمایت سازمان استاندارد با آن است.

 
وی یادآوری کرد برای تایید استاندارد خودرو 52 مورد تعیین شده است و گفت: در کنار استاندارد بودن خودرو، کیفیت محصول، نوآوری و سرعت خدمات دهی به مشتریان نیز باید در نظر باشد.

 
این مقام اضافه کرد: ممکن است یک خودرو استانداردهای لازم را داشته باشد اما مشتریان از آن رضایتی نداشته یا قیمت محصول مطلوب مشتری نباشد.

 
پیروزبخت گفت: در چنین شرایطی چاره ای نداریم جز اینکه به سوی نوآوری در محصول برویم و خودروها را از رده خارج کنیم.

 
وی افزود: گشایش های ایجاد شده پس از برجام این امکان را برای خودروسازان فراهم کرده است که به سوی نوآوری و تولید محصولات جدید در کشور حرکت کنند.

 
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد این سازمان در زمینه محصولات خودرویی با وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی لازم را دارد و اگر این وزارتخانه برنامه خروج از تولید برخی محصولات را داشته باشد، با خودروسازان و این سازمان هماهنگ می کند تا بتوان برای تولیدات بعدی سریع تر برنامه ریزی کرد.

 
پیروزبخت درباره اینکه آیا این سازمان در زمینه بررسی کیفیت خودروهای جدید که قرار است خودروسازان با همکاری شرکای خارجی تولید کنند نیز ورود می کند، گفت: در صورتی که قرار باشد کیفیت خودروها به طور مستقیم بررسی شود، این سازمان آزمایش و بازرسی لازم را خواهد داشت.

 
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: با توجه به عضویت ایران در نهاد آی.ای.اف، اگر محصولی استانداردهای اروپا را داشته باشد، به راحتی پذیرفته می شود و این تایید کیفیت به صورت غیرمستقیم خواهد بود.