امتیاز مثبت
۰
بی‌اثر بودن تحریم‌ها در روند صادرات کالاهای داخلی
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 108679
 
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود تلاش‌های فراوان دولتهای غربی در تنگنا قرار دادن جمهوری اسلامی ایران اما این تحریم ها تاثیر چندانی در روند صادرات کالاهای داخلی نداشته است.
منطقه همدان، مسعود موحدی در نشست با فعالان اقتصادی استان همدان در شهرستان بهار، افزود: برخلاف تصور تحریم کنندگان که قصد توقف اقتصاد کشور را داشتند برخی شاخصه‌های اقتصادی کشور هم اکنون روند رو به رشدی به خود گرفته‌اند.

به گزارش ايسنا، وی با اشاره به اینکه هم اکنون با همیاری و همدلی فعالان اقتصادی و برنامه‌ریزی‌های دولتمردان در حال عبور از این تحریم‌ها هستیم، ادامه داد: در ابتدای سال جاری به ویژه در فروردین ماه، صادرات محصولات نفتی و گازی کشور به شدت کاهش یافته بود اما با تدبیر مسؤولان و دولتمردان جمهوری اسلامی در مهرماه جاری رشد منفی این بخش از بین رفته و صادرات به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه صادرات کالاهای با ارزش افزوده نیز بیشتر شده است، افزود: صادرات کالاهایی با پایه نفتی ۲۸ درصد و صادرات کالاهای صنعتی نیز از ابتدای سال تاکنون ۴۸ درصد رشد داشته است.

او در ادامه با اشاره به مهمترین اولویت‌های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: حفظ تولید ملی و ایجاد اشتغال اولویت اول، توسعه واحدهای تولیدی جدید اولویت دوم و راه‌اندازی واحدهای تولیدی نیز اولویت سوم برنامه‌های این وزارتخانه است.