امتیاز مثبت
۱
خاموشی‌های برق را پیامکی اطلاع بدهید
دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 237676
 
در مرحله اول اجراي اين طرح به تمام مشتركاني كه قبلا در رابطه با خاموشي معابر با سامانه فوريت‌هاي برق تماس گرفته اند و بر اساس اطلاعات ثبت شده در نرم افزار ثبت حوادث (ENOX) به درخواست آنها رسيدگي شده است.
براي نخستين بار در صنعت توزيع برق ایران سامانه پيامكي به منظور اطلاع خاموشی ها به ویژه در سطح معابر شهر راه‌اندازی شد و مشترکان با ارسال پیامک می‌توانند حوادث برقی را هم گزارش دهند.
به گزارش مهر، عليرضا رضايي با اشاره به اهميت پيگيري درخواست اعلام شده از سوی شهروندان و مشتركان برق، گفت: بر این اساس به صورت آزمایشی سامانه پیامکی 121 و تسريع در رسيدگي مناطق برق راه اندازی شد.

مدير امور هماهنگي فوريتهاي شرکت توزیع برق تهران با اعلام اینکه این مركز هوشمند نظرات مشتركان در قالب سيستم پيام كوتاه را با استفاده از امكانات موجود در سامانه فوريتهاي شركت توزيع برق تهران اخذ می کندف تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح افزايش رضايت مندي مشتركان و پيگيري درخواستهاي شهروندان در خصوص خاموشي معابر است.

این مقام مسئول افزود: در مرحله اول اجراي اين طرح به تمام مشتركاني كه قبلا در رابطه با خاموشي معابر با سامانه فوريت‌هاي برق تماس گرفته اند و بر اساس اطلاعات ثبت شده در نرم افزار ثبت حوادث (ENOX) به درخواست آنها رسيدگي شده است.

رضايي با یادآوری اینکه در این طرح به صورت پیامکی از مشترکان درخواست می شود در صورت خاموشی احتمالی برق معابر آن را به شرکت توزیع برق پیامک کنند، بیان کرد: پاسخها و بازخورد دريافتي از مشتركان به صورت روزانه مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته ومواردي كه بر اساس اعلام مشتركان برطرف نشده باشد، مجددا به صورت تائيد نشده در نرم افزار ENOX ثبت و جهت رفع خاموشي معابر مورد پيگيري قرار می گیرد.

اين طرح هم اكنون به صورت آزمايشي در تهران اجرا شده است و از اول اريبهشت تاكنون بطور متوسط روزانه 600 مورد پيام كوتاه به مشتركان تهراني ارسال پاسخ از آنها دريافت شده است.