امتیاز مثبت
۰
معاون شهردار تهران: پروژه احداث ساختمان جدید پلاسکو 29 دی ماه آغاز می شود
دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 329412
 
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: عملیات اجرایی احداث ساختمان جدید پلاسکو 29 دی ماه آغاز و براساس برنامه ریزی انجام شده ظرف مدت 3 سال تکمیل و به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایرنا، مهدی حجت روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به طرح تفصیلی، مدرسه ژاندارک( که ثبت میراث است) و حقوق مکتسبه، ساختمان جدید پلاسکو در 10 طبقه احداث خواهد شد.


وی اظهار کرد: تعداد پارکینگ های مورد نیاز برای ساختمان پلاسکو 2300 واحد است که با توجه به مسائل فنی امکان ایجاد و تامین 1300 پارکینگ در ساختمان جدید وجود دارد.

به گفته وی، با هماهنگی بنیاد مستضعفان مقرر شده که مجموعه پارکینگ مقابل ساختمان پلاسکو برای تامین نیاز این ساختمان تجاری، مرمت و هوشمندسازی شود.


معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه همچنین قرار است یک خط ال آر تی(اتوبوسرانی) از خیابان جمهوری(مقابل ساختمان پلاسکو) عبور کند، خاطرنشان کرد: دراین زمینه نیز هماهنگی های لازم با بنیاد مستضعفان به ع نوان مالک ساختمان پلاسکو انجام شده است.

 
* تراکم فروشی برای کسب درآمد


معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه به موضوع درآمدهای شهرداری اشاره و اظهار کرد: از مجموع 18 هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری، 11 هزار میلیارد آن مربوط به حوزه معماری و شهرسازی بوده که نشاندهنده حجم وسیع تراکم فروشی است.


حجت تصریح کرد:مردم تهران آمادگی این را دارند که مخارج زندگی خود را تا حدی پرداخت کنند که تاکنون در حوزه مدیریت شهری به این موضوع توجه نشده است.


وی تاکید کرد: ظرفیت مناسبی برای کسب درآمدهای پایدار در شهر تهران وجود دارد که متاسفانه ناشناخته مانده است.

 
* وجود 340 گود رها شدهدر پایتخت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ادامه این نشست خبری تصریح کرد: مجوزهایی که در دوره گذشته برای احداث ساختمان های بلندمرتبه در کوچه های باریک شهر صادر شده، باید انجام شود.


وی با بیان اینکه تعداد این مجوزها کم نیست، افزود: از نظر درون سازمانی می توان در این مجوزها ارزیابی مجدد انجام داد اما ارزش حقوقی و اثبات ندارد.


حجت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بیش از 340 گود رها شده در تهران وجود دارد گفت: گود کنار برج میلاد و گود فرهنگ (کنار کتابخانه ملی) 2 گود خطرناک رها شده در شهر هستند که مقرر شده برای تثبت گود برج میلاد که مشکلات حقوقی نیز دارد، اقدام شود.


وی اضافه کرد: گود فرهنگ نیز تا خرداد سال آینده به نحوی تثبیت خواهد شد که نگرانی ها در مورد آن برطرف شود.