امتیاز مثبت
۰
اتاق ایران، الحاق نام سپاه در فهرست تحریم آمریکا را محکوم کرد
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷
کد مطلب: 343218
 
اتاق بازرگانی ایران، با صدور بیانیه ای، اقدام اخیر دولت متخاصم آمریکا در تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را محکوم و آن را نشانه خشم دولت آمریکا از محقق نشدن اهداف تحریمی به ویژه در زمینه فلج سازی تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌داند.
به گزارش  ایرنا،از پایگاه اطلاع رسانی اتاق ایران، حفظ امنیت برای هر کشوری در اولویت نخست قراردارد و ‌اصلی‌ترین پیش‌نیاز فعالیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای امنیتی و نظامی کشورمان موفق شده‌اند، مرزهای این خاک مقدس را از گزند معاندان در امان نگه دارند.


اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در بیانیه خود تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نیروی نظامی رسمی و قانونی در جمهوری اسلامی ایران همیشه نقش پررنگی در سرکوب گروه‌های تروریستی و حفظ امنیت و ثبات داخلی و منطقه‌ای داشته است.


برپایه این بیانیه، پارلمان بخش‌خصوصی ایران که بارها به محکومیت تحریم‌های آمریکا علیه مردم شریف ایران پرداخته و تهدیدهای اقتصادی را ظالمانه دانسته است و قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست تحریم‌های ظالمانه را نیز بر خلاف موازین بین‌المللی می‌داند و بر این باور است که مردم ایران در مقابله با تحریم‌ها ثابت‌قدم‌تر خواهند شد.