امتیاز مثبت
۰
قیمت نفت به بالای 76 دلار رسید
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 337819
 
قیمت نفت به علت کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و همچنین نزدیک شدن تحریم‌های ایران به 79.27 دلار در هر بشکه افزایش یافت.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، به علت انتشار گزارشی در مورد کاهش ذخایر نفت خام آمریکا و همچنین نزدیک شدن تحریم‌های ایران که انتظار می‌رود عرضه در بازار کم شود، قیمت نفت امروز به بالای 79 دلار رسید.

 
در عین حال، روسیه نیز نسبت به یک بازار شکننده در جهان هشدار داده است.

 
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 21 سنت افزایش 79.27 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با 54 سنت افزایش 69.75 دلار در هر بشکه معامله کرد.

 
برنت برای چهارمین جلسه کاری افزایش داشته و روز گذشته نیز 2.2 درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است.

 
ویلیام اُ لافلینگ، تحلیلگر بازار گفت: «قیمت نفت به علت گزارش آمریکن پترولیوم در مورد ذخایر آمریکا که یک کاهش بزرگ را نشان داد، طی یک شب جهش کرد.»

 
موسسه آمریکن پترولیوم دیروز اعلام کرد، ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 7 سپتامبر 8.6 میلیون بشکه کاهش یافت و به 395.9 میلیون بشکه رسید.

 
آمار رسمی امروز منتشر می شود.

 
خارج آمریکا، تاجران بر اثر تحریم‌های ایران بر بازار تمرکز کرده‌اند. واشنگتن بر دولت‌ها فشار وارد می‌کند تا خرید نفت از ایران را کاهش دهند.

 
در عین حال، الکساندر نوآک وزیر انرژی روسیه امروز نسبت به تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران بر بازار نفت هشدار داد و گفت: «این یک بی ثباتی بزرگ برای بازار است. اینکه کشورهایی که تاکنون تقریبا روزانه 2 میلیون بشکه نفت ایران می خریدند، چگونه رفتار خواهند کرد. این وضعیت باید به دقت رصد شود؛ تصمیم درست باید گرفته شود.»

 
وی گفت بازارهای جهانی نفتی به علت ریسک‌های ژئوپلتیکی و اختلال در عرضه «شکننده» است.