امتیاز مثبت
۰
نصب صاعقه گیر در يك شركت پالايش گاز
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب: 135724
 
رئیس اجرای طرح های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از پایان پروژه اصلاح شبکه ارت و نصب صاعقه گیر در واحد دانه بندی گوگرد این شرکت خبرداد.
اقتصاد ايران آنلاين- به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، جواد حسینی معصوم با اعلام این خبر افزود: این طرح به علت خوردگی زیاد خاک منطقه و عدم پوشش مناسب شبکه ارت برای حفاظت از جرقه الکتریکی در تسمه نقاله ها، موتورها و حفاظت از صاعقه در قالب درخواست بررسی فنی، طراحی و پروژه به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه توسط واحد مهندسی و توسعه پالایشگاه صورت گرفته است اظهارداشت: این طرح در مدت زمان ۱۷۵ روز اجرا شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای اجرای طرح نیازمند جمع آوری شبکه ارت قدیم بودیم تصریح کرد: اجرای ارت پیت و کابل کشی ارت روکشدار همراه با نصب صاعقه گیر ارت نوار نقاله جایگزین طرح قدیم شد.

به گزارش اقتصاد ايران آنلاين ، حسینی معصوم در ادامه به مزایای سیستم جدید شبکه ارت اشاره کرد و بیان داشت: جابجایی و اجرای صاعقه گیر بر روی سیلو بنتونیت، نصب ارت نواری برای کلیه دربها و ارت نمودن کلیه سینی کابل ها از مزایای اجرای این طرح به شمار می رود.

رئیس اجرای طرح های پالایشگاه خانگیران تاکید کرد: این طرح با صرف هزینه ای بالغ بر ۸۰۳ میلیون ریال در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به مرحله اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه طراحی اولیه توسط شرکت لهستانی انجام شده است اذعان کرد: با توجه به پایین بودن استانداردهای کشورهای اروپای شرقی، اقدام اصلاحی توسط متخصصین پالایشگاه گاز خانگیران سرخس مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا به عمل آمد و پروژه جدید اجرا شد.

گفتنی است: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در ۱۶۵ کیلومتری مشهد واقع شده و گاز استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از استان سمنان را تامین می کند.