امتیاز مثبت
۰
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران
سهم استان تهران از صادرات کشور ۲۵ درصد است
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 328126
 
سهم استان تهران از صادرات کشور ۲۵ درصد است
 
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران گفت: استان تهران براساس آمار گمرک و سازمان توسعه تجارت سهم صادراتش از کل صادرات کشور رقم ۲۴.۸ است.

 
 محمدرضا مس فروش رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران امروز در همایش معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: استان تهران براساس آمار گمرک و سازمان توسعه تجارت سهم صادراتش از کل صادرات کشور رقم 24.86 است

 
وی افزود: صادرات کالا از استان تهران به بیش از 130 کشور جهان انجام می شود که محصولات پتروشیمی 14.5 درصد از کل صادرات استان تهران و فرش 2.5 درصد و در محصولات کشاورزی 5 درصد و صنایع غذایی 6 درصد صادرات استان تهران را تشکل می دهد.

 
مس فروش بیان داشت: ۵ طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی در وزارت صنعت و معدن و تجارت به جد مورد پیگیری سازمان توسعه تجارت است.

 
وی افزود: در سال 95 چهار پروژه و در سال جاری 4 طرح اقتصاد مقاومتی داریم و در سال 95 دو پروه مربوط به رونق تولید می شد که در سطح کشور اگرچه 16 هزار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شد، ولی از این عدد پرداخت ها پیشی گرفت و در استان تهران بیش از 2 هزا میلیارد تومان به طرح های رونق تولید تسهیلات پرداخت شد، اگرچه مشکلات بانکی در این زمینه وجود داشت .

 
به گزارش فارس، مس فروش اظهار داشت: این در حالی است که براساس بخشنامه نباید بدهی‌های قبلی مشکلی برای دریافت تسهیلات بخش تولید به وجود می آورد.

 
وی با اشاره به اینکه قرار است 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات به اصناف پرداخت شود،گفت: امیدواریم این رقم در سال 97 به بخش اصناف پرداخت شود.

 
ریییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران بیان داشت: طرح سیمان جزء طرحهای ملی است و در استان تهران 13 کوره سیمان وجود دارد که طرح پروه مربوط به سیمان که مربوط به طرح های اقتصاد مقاومتی است، در استان به پایان رسیده است.

 
وی بیان داشت: تکلیف 8 ماهه صادرات استان تهران رقم 9 میلیارد دلار بوده که در بخش های مختلف صادراتی تقریبا به هدف نزدیک شده ایم و حتی در حال برنامه ریزی هستیم که عدد صادرات در استان تهران را تا پایان سال به 16.1 میلیارد دلار برسانیم.

 
مس فروش به بحث مدیریت واردات اشاره کرد و گفت: واردات در قالب سه زیر بخش بررسی و کنترل می‌شود، یکی افزایش کالاهای سرمایه ای تا جایی که دانش فنی ساخت آن ماشین آلات را نداریم، اما برای کالاهای مصرفی روند کاهشی است و در این زمینه ما در 8 ماهه موفق نبوده ایم و کالاهای مصرفی وارداتی 4 درصد بیش از آنچه که فکر می‌کردیم، افزایش داشته ایم.