امتیاز مثبت
۰
توصیه بانک ها به دریافت کنندگان وام مسکن مهر
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 271129
 
از طرفی این مهم باعث می شود که اقساط توسط گیرندگان واحدها به سهولت انجام شده و فشاری از نظر مالی به شخص وارد نشود.
مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان از همه افرادی که اقدام به دریافت تسهیلات در قالب طرح مسکن مهر کرده اند، خواست که برای اقساطی کردن تسهیلات دریافتی خود به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، عباسعلی شفیعی در خصوص اقدامات این بانک در اجرای طرح مسکن مهر اظهار کرد: اغلب شعب بانک مسکن به منظور پرداخت به موقع تسهیلات واحدهای مسکن در چند سال اخیر به صورت شبانه روز ی فعالیت می کردند تا این طرح که به منظور خانه دار کردن اقشار کم درآمد جامعه طراحی شده بود به سرعت تکمیل و واحدهای ساخته شده در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.

 

او گفت: از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر تا پایان مهرماه امسال، مبلغ ۲۱ هزار و ۶۱۶ میلیارد ریال برای احداث ۱۰۶ هزار و ۴۷۳ واحد در سطح استان در قالب ساخت واحدهای مسکن به متقاضیان معرفی شده از سوی مراجع ذیصلاح پرداخت شده که ۸۶ هزار و ۷۲۱ واحد آن مربوط به ساخت مسکن مهر، سه هزار و ۶۰۷ واحد آن مربوط به بافت فرسوده شهری و ۱۶ هزار و ۱۴۵ واحد آن مربوط به تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی روستایی است.

 

شفیعی گفت: متاسفانه یکی از مواردی که از سوی دریافت کنندگان تسهیلات مسکن مهر نادیده گرفته شده، تسریع در تکمیل عملیات ساختمانی واحدهای مسکونی و متعاقب آن فروش اقساطی کردن تسهیلات دریافتی است که این امر در نهایت باعث تحمیل زیان و جریمه های مالی احتمالی به این افراد می شود.

 

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان گفت: با توجه به اینکه مجموع مدت دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی، ۲۰ سال تعیین شده است، تسریع در تکمیل واحدها و واگذاری آنها به افراد واجد شرایط منجر به کوتاه تر شدن مدت دوران مشارکت مدنی و به تبع آن افزایش دوران بازپرداخت اقساط می شود که این امر ارتباط مستقیمی با کاهش مبلغ اقساط پرداختی توسط متقاضیان دارد.

 
از طرفی این مهم باعث می شود که اقساط توسط گیرندگان واحدها به سهولت انجام شده و فشاری از نظر مالی به شخص وارد نشود.

 
 بنابراین در صورتیکه گیرندگان تسهیلات هرچه سریعتر نسبت به فروش اقساطی تسهیلات و اخذ دفترچه اقساط اقدام کنند؛ سود دوران مشارکت کمتری را پرداخت خواهند کرد. همچنین مشمول جرایم احتمالی ناشی از دیر کرد در دوره مشارکت و یا عدم مراجعه به بانک جهت تقسیط تسهیلات نمی شوند.