امتیاز مثبت
۰
قیمت دوچرخه و موتورسیکت 10 تا 15 درصد افزایش یافت
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 334525
 
رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت و لوازم یدکی اعلام کرد: قیمت دوچرخه و موتورسیکلت به دلیل نوسانات نرخ ارز، حدود 10 تا 15 درصد افزایش یافت.
«محمد خادم منصوری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات موتورسیکلت گفت: ظرف دو ماه اخیر این امر محقق نشد اما از هفته گذشته موافقت هایی برای تخصیص ارز به واردکنندگان موتورسیکلت و قطعات آن اعلام شده است.


وی با اشاره به ممنوعیت واردات موتورسیکلت های کاربراتوری و جایگزینی آنها با موتورسیکلت های انژکتوری، افزود: علاوه بر افزایش قیمت ناشی از نوسانات نرخ ارز، قیمت موتورسیکلت های انژکتوری به طور میانگین 700 تا 800 هزار تومان گرانتر از موتورسیکلت های کاربراتوری است.


رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت و لوازم یدکی با بیان اینکه اکنون موتورِ موتورسیکلت های مونتاژ داخل به طور کامل از خارج از کشور وارد می شود، گفت: در بازار ایران، سهم موتورسیکلت های چینی 70 درصد و سهم موتورسیکلت های هندی 30 درصد است.


خادم منصوری ادامه داد: موتور موتورسیکلت های چینی وارد و قطعات بدنه در داخل تولید می شود اما در مورد موتورسیکلت های هندی، قطعات منفصله به طور کامل وارد و در کشور مونتاژ می شود.


وی با اشاره به اینکه عمده دوچرخه مورد نیاز کشور نیز از خارج تامین می شود، گفت: قطعات دوچرخه نیز از خارج از کشور وارد و در چهار کارخانه داخلی مونتاژ می شود؛ البته برخی قطعات از جمله فرمان و رکاب در کارخانه های داخلی تولید می شود.