امتیاز مثبت
۰
پیشتازی بانک ملی در فرهنگ سازی برای فراگیری رمز دوم پویا
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب: 347071
 
سرمایه گذاری ویژه بانک ملی بر موضوع فراگیری رمزهای پویا صرفا با هدف تمرکز بر امنیت حساب مشتریان و نیز فرهنگ سازی عمومی برای مشتریان شبکه بانکی صورت گرفته است و ارائه خدمات رمزهای پویا به صورت رایگان، با وجود همه هزینه ها و سرمایه گذاری های کلان بانک ملی در این بخش، گواه روشنی بر این مدعاست.
 شمارش معکوس برای اجباری شدن رمز پویا در تراکنش های اینترنتی در حالی آغاز شده که نقش و تاثیر بانک ملی در فرهنگ سازی و لیدری جریان سازی در جهت تبیین اهمیت فعالسازی رمز دوم پویا در نظام بانکی از سوی این بانک، بسیار پررنگ و قابل توجه است.
 
استفاده از رمز دوم یکبار مصرف که از ابتدای دی ماه در نظام بانکی کشور به صورت فراگیر به صورت الزام آور اجرایی خواهد شد، اقدامی است که به گفته مسئولین و کارشناسان نظام بانکی با افزایش امنیت در تراکنش های اینترنتی، امکان سوء استفاده از اطلاعات حساب بانکی در خریدهای غیرحضوری را به حداقل میزان ممکن رسانده و بنابراین امنیت حساب مشتریان به طور کامل تضمین خواهد شد. 
 
بانک ملی نیز با توجه به نقش مرجعیت در نظام بانکی به عنوان بزرگترین بانک دولتی، در یکسال اخیر به عنوان بازویی توانمند در اجرای فراگیری رمز پویا در نظام بانکی، حتی پیش از الزامی شدن این گام از سوی بانک مرکزی با فراهم سازی زیرساخت های فنی و اجرایی لازم این مهم را به انجام رسانده و همزمان با اقدامات وسیع فرهنگی در سطح عمومی نیز، نقشی مهم و تاثیرگذار در حوزه فرهنگ سازی و افزایش آگاهی عمومی مشتریان نظام بانکی در این امر بر عهده داشته است.
 
بانک ملی صرفا با هدف افزایش امنیت حساب بانکی مشتریان در این حوزه متمرکز شده و در حالی که برخی به اشتباه در تلاشند تا این موضوع را به مسائلی نظیر تلاش بانک ها برای افزایش درآمدزایی از حوزه رمزهای دوم پویا مرتبط سازند، و حتی شاید جریان سازی هایی نیز برای افزایش حاشیه سود برخی نیز در این میان قابل طرح باشد، اما وجه تمایز بانک ملی در این موضوع این است که سرمایه گذاری ویژه این بانک بر موضوع فراگیری رمزهای پویا صرفا با هدف تمرکز بر امنیت حساب مشتریان و نیز فرهنگ سازی عمومی برای مشتریان شبکه بانکی صورت گرفته است و ارائه خدمات رمزهای پویا به صورت رایگان، با وجود همه هزینه ها و سرمایه گذاری های کلان بانک ملی در این بخش، گواه روشنی بر این مدعاست.
 
این بانک با دراختیار داشتن بزرگترین شبکه مشتریان فعال در نظام بانکی کشور، از سال گذشته با تمرکز بر تبیین اهداف و ضروریات استفاده از رمزهای پویا اقدام به معرفی اپلیکیشن «60» و ارائه این سرویس ذیقیمت به مشتریان نموده است و از همین بستر نیز در یکسال اخیر به طور بی وقفه تلاش هایی اثرگذار در جهت فرهنگ سازی و اقناع عمومی نسبت به این امر صورت داده است.
 
همچنین بانک ملی در همین زمینه علاوه بر فراهم سازی سایر روش ها جهت دریافت رمز دوم پویا، از جمله پیامک و کدهای دستوری (USSD) تلاش کرده تا همگام با شرایط و نیاز همه مشتریان دسترسی به این امکان را برای عموم مشتریان بانک ملی فراهم سازد تا از این رهگذر علاوه بر اجرایی کردن دستور العمل بانک مرکزی، با تسهیل تجربه کاربری، امنیت را در تراکنش های اینترنتی در حساب های بانکی ملی در بالاترین سطح ممکن تامین و برقرار سازد.
 
با این هدف در بانک ملی با بسیج همه امکانات در شعب این بانک تلاش شده تا فرآیند اجرای این طرح با سهل ترین شیوه برای مشتریان فراهم شود و همچنین با موکول نشدن این اقدام به آخرین روزها و لحظات اداری، تبعات و مشکلات احتمالی برای مشتریان این بانک به حداقل میزان ممکن برسد.
 
بر همین اساس بانک ملی به عنوان تنها بانک در نظام بانکی کشور، به منظور فعالسازی و پاسخگویی به مشتریان در خصوص فعالسازی رمز دوم و استفاده از اپلیکیشن60، ساعات اداری شعب بانک در ایام هفته افزایش داده و حتی روزهای تعطیل نیز تیم های مستقر در شعب بانک ملی در این زمینه پاسخگوی مشتریان هستند. 
 
به طوری که ساعت کاری تمامی شعب بانک ملی ایران از چهارشنبه 13 آذرماه، به منظور ارایه خدمات مشاوره و راه اندازی رمز دوم یکبار مصرف مشتریان و کاهش مشکلات آنها بعد از زمان الزام شده، افزایش یافته همچنین کارشناسان بانک همه روزه از ساعت 8 تا 20 در حدود 140 پایگاه شبانه روزی و شعب شهاب بانک ملی پاسخگوی مراجعه مشتریان در این زمینه هستند. در روزهای جمعه نیز از ساعت 9 صبح لغایت 19 کارشناسان بانک ملی ایران به مراجعین مشاوره های لازم را در این خصوص ارائه می دهند. گزارش های رسیده از بانک ملی تائید می کند که تنها طی روزهای 18 و 19 آذر ماه بیش از 93 هزار نصب اپلیکیشن60 از روش های مختلف توسط مشتریان این بانک صورت گرفته که نشان از تاثیرگذاری تلاش های این بانک در حوزه ارائه و معرفی این سرویس جدید دارد.
 
باید توجه کرد که موضوع فیشینگ و سواستفاده از حساب مشتریان در نظام بانکی در حالی به یک معضل جدی در عرصه پرداخت های الکترونیک تبدیل شده است که عموم ناظران بر این موضوع متفق القول هستند که شبکه بانکی در این میان، دارای کمترین ضعف و قصور بوده و امنیت بالای زیرساختهای فنی و اجرایی در نظام بانکی در این بخش مورد تائید همه ناظران و متخصصان امر است و باید اذعان داشت شبکه بانکی و پرداخت در کشور در این بخش تقریبا هیچ ضعفی نسبت به استانداردهای بین المللی ندارد. در حالی که تا امروز عموما بانکها از این منظر مورد هجمه قرار گرفته و به دلیل تشکیل پرونده های مرتبط با فیشینگ عموما در جایگاه پاسخگو متحمل هزینه های زیادی شده اند.
 
در این جایگاه بانک ملی نیز با توجه به تعداد بالای کارت های بانکی و ضریب نفوذ این بانک در میان مشتریان شبکه بانکی کشور، با صرف هزینه و زمان قابل توجه در امر فرهنگ سازی برای افزایش امنیت و کاستن بار مالی از مشتریان و نظام بانکی، پیش قدم شده و با اقدامات تبلیغی گسترده در یکسال اخیر با معرفی رمزهای پویا به عنوان یک کمربند ایمنی برای حساب های بانکی، نقش خود را به عنوان یک بانک مرجع در کشور به خوبی ایفا نموده است.
 
راه اندازی و معرفی «اپلیکیشن 60 » به عنوان یک اپلیکیشن تخصصی در این بخش به صورت کاملا رایگان و انجام تبلیغات گسترده برای آگاه سازی عموم در این خصوص، از جمله اقدامات بانک ملی است که این روزها آثار آن را در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به وفور می توان مشاهده کرد.