امتیاز مثبت
۰
نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت خبر داد
عیدی کارکنان و بازنشستگان دولت اعلام شد
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب: 286079
 
عیدی کارکنان و بازنشستگان دولت اعلام شد
 
اقتصاد ایران آنلاین- سخنگوی دولت گفت: عیدی همه کارکنان و بازنشستگان دولت ۶۰۳ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و پرداخت می‌شود.


 محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت، با بیان اینکه جلسه امروز دولت به دلیل سفر آقای رئیس‌جمهور به اصفهان به ریاست معاون اول برگزار شد، گفت: در این جلسه ابتدا وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گزارش جامعی در خصوص پرتاب موفقیت‌آمیز چهارمین ماهواره فجر ارائه دادند و تاکید هیئت وزیران نیز بر توسعه دانش فضایی و دیگر دانش‌های علمی کشور بود.

 
به گزارش تسنیم، وی از پرداخت صددرصدی اعتبارات پژوهشگاه فضایی خبر داد و گفت: دولت تصمیم دارد با واسپاری مسئولیت سازمان فضایی طبق قانون به وزارت ارتباطات زمینه رشد و پیشرفت این دانش را فراهم کند.

 
سخنگوی دولت با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی دولت نیز در جهت تسریع سوادآموزی کشور گزارشی را در جلسه امروز هیئت وزیران ارائه دادند، به مبلغ تعیین شده عیدی کارکنان دولت اشاره کرد و گفت: برای بهمن‌ماه سال جاری پاداش همه کارکنان و بازنشستگان دولت بر مبنای 603 هزار و 500 تومان تعیین و پرداخت می‌شود که 100 هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرد.

 
نوبخت مبلغ پرداختی مطالبات صندوق ذخیره فرهنگیان را 1488 میلیارد تومان اعلام کرد.

 
وی به صادرات غیرنفتی صادرات‌های کشور در 10 ماهه اول سال 93 پرداخت و گفت: بر این اساس صادرات میعانات گازی در سال 93 و 10 ماهه اول به 12.1 میلیارد دلار رسید که نسبت به 10 ماه اول سال 92، 41 درصد رشد داشته است.

 
سخنگوی دولت ادامه داد: صادرات صنعتی ما از 10.2 میلیارد در 10 ماهه اول سال 92 به 10.6 میلیارد دلار با رشد 4 درصدی در 10 ماهه اول سال 93 رسید؛ پتروشیمی از 9.2 میلیارد دلار در 10 ماهه اول سال 92 به رقم 12.8 میلیارد دلار در 10 ماهه اول سال 93 رسید که 39 درصد رشد داشته است.

 
نوبخت صادرات محصولات کشاورزی در 10 ماهه اول سال 93 را 33.8 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در بخش معدن نیز حدود 3 درصد، خدمات 9.7 نیز نسبت به 10 ماهه اول سال 92 رشد داشته‌ایم. علاوه بر آن نیز در بخش فرش و صنایع دستی نیز 16 درصد رشد داشته‌ایم که این آمار نشاندهنده ناکامی تمامی تلاش‌های بدخواهان انقلاب اسلامی بوده است که می‌خواستند با ایجاد موانع نارضایتی را در بین مردم ایجاد کنند.

 
وی به آمار صادرات کالاها به کشورهای جهان اشاره کرد و گفت: میزان صادرات ما به کشورهای چین 48 درصد، عراق 3 درصد، امارات 5 درصد، ترکیه 26 درصد، ترکمنستان 17 درصد، پاکستان 49 درصد و هنگ کنگ 120 درصد افزایش رشد داشته‌ایم.

 
سخنگوی دولت با بیان اینکه صادرات به کشور مصر 10 درصد کاهش داشته است، گفت: دلیل این کاهش، بی‌ارتباط با وضعیت سیاسی و اجتماعی حاکم در این کشور نیست.

 
نوبخت اعلام کرد: میزان صادرات کالاهای ایرانی در قاره آسیا 14 درصد، اروپا 34.4 درصد و اقیانوسیه 57.8 درصد رشد داشته و تنها در قاره آمریکا 23 درصد کاهش پیدا کرده است.

 
وی به منابع تحقق یافته در صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: منابع تحقق یافته در 6 ماهه اول سال 93 در صندوق توسعه ملی بالغ بر 67 میلیارد و 910 میلیون دلار است که در این مدت یعنی در همین 6 ماهه اول سال تنها 7 میلیارد و 130 میلیون دلار به صندوق توسعه ملی اضافه شده است که بر این اساس مانده موجودی صندوق توسعه ملی در 6 ماهه اول چیزی بالغ بر 49 میلیارد و 495 میلیون دلار است.

 
نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه موفق شدیم با این رشدها مواجه شویم، منابع واریزی به صندوق برای وام‌دهی نزدیک به 50 میلیارد دلار است که در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.