امتیاز مثبت
۰
کشتی آرای:
قیمت سکه کاهش می‌یابد/همه فروشنده شدند
سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 332752
 
رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر گفت: در حال حاضر فعالان حرفه ای بازار سکه و طلا از خرید و فروش خودداری می کنند و کسانی که فروشنده هستند، در روزهای گذشته سکه را گران خریده بودند.
محمد کشتی آرای در گفت وگو با مهر درباره وضعیت بازار سکه و طلا پس از تصمیم دولت برای یکسان سازی نرخ ارز، اظهار کرد: با توجه به شوک قیمتی که امروز وارد شد در وهله اول این شوک مقداری از التهاب بازار سکه و طلا را کاهش داد.

 
وی افزود: در این مرحله سکه نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۵ هزار تومان با کاهش قیمت مواجه شود. ولی آنچه مسلم است با توجه به خریدهایی که در دو روز گذشته صورت گرفته و خیلی از خریداران، سکه را با قیمت های بالایی تهیه کردند، این عده فروشنده شده اند ولی خریدار وجود ندارد چون خریداران احتیاط می کنند. همانطور که قیمت ها بی محابا بالا رفته بود، باید بی محابا هم پایین بیاید.

 
عضو هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر ادامه داد: در حال حاضر معاملات با احتیاط صورت می گیرد افراد حرفه ای نه می خرند و نه می فروشند. افراد غیر حرفه ای هم عده ای فروشنده شده اند چون احتمال می دهند باز هم ممکن است کاهش بیاید.

 
به گفته کشتی آرای، بازار هنوز شفافیت لازم در خصوص خرید و فروش سکه و طلا را پیدا نکرده است ولی در چند ساعت اولیه امروز، روند قیمت ها نزولی بود؛ اقدام دولت در تک نرخی کردن ارز مثبت بود و اثر خوبی بر بازار سکه و طلا داشته است.

 
وی تأکید کرد: با تصمیم دیشب دولت، نگرانی کسبه و تجار تا حدودی برطرف و در روزهای آینده وضعیت بازار روشن تر خواهد شد.

 
این فعال صنفی حرفه طلا و جواهد با طبیعی دانستن خودداری طلافروشان از خرید و فروش سکه گفت: بسیاری از کسانی که فروشنده هستند، در روزهای گذشته با قیمت بالا خریده اند و تحمل این زیان برای آنها مشکل است و می خواهند بیشتر از این دیگر زیان نکنند.

 
وی یادآور شد: باید برای اظهار نظر دقیق تر تا آخرِ وقتِ امروز باید صبر کرد و امیدواریم وضعیت بازار سکه و طلا تا پایان معاملات امروز روشن شود.

 
کشتی آرای تصریح کرد: پیش بینی می شود قیمت سکه طی روزهای آینده باز هم روند نزولی داشته باشد.