امتیاز مثبت
۲
تازه‌ترین شگردهای انتخاباتی بازیگران اصلی؛
اقدام قابل تامل اتاق بازرگانی در آستانه انتخابات/ پول بدهید ستاره‌دار شوید!
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب: 287357
 
مرکز رتبه بندی اعضای اتاق بازرگانی در اقدامی قابل تامل در آستانه انتخابات این اتاق در اسفندماه، با ارسال نامه‌هایی به برخی شرکت‌هایی که مدیرانشان، کاندیدای حضور در انتخابات هستند، خواستار حضور در این رتبه بندی شده است. برای این رتبه بندی، شرکت‌ها باید از 2 تا 4 میلیون تومان بپردازند.
اقدام قابل تامل اتاق بازرگانی در آستانه انتخابات/ پول بدهید ستاره‌دار شوید!
 
مرکز رتبه بندی اعضای اتاق بازرگانی در اقدامی قابل تامل در آستانه انتخابات این اتاق در اسفندماه، با ارسال نامه‌هایی به برخی شرکت‌هایی که مدیرانشان، کاندیدای حضور در انتخابات هستند، خواستار حضور در این رتبه بندی شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادایران آنلاین، این روزها تب انتخابات اتاق بازرگانی بالا گرفته است و همه شیوه‌ای از سوی کاندیداها به کار گرفته می‌شود تا شاید، راهی برای ورود پیدا شود و آنها نیز به ساختمان خیابان طالقانی راهی پیدا کنند.

برخی برای انتخاب در هیات نمایندگان اتاق‌های شهرستان‌ها رقابت می‌کنند و برخی دیگر نیز سودای رسیدن به پارلمان بخش‌خصوصی را دارند. در تهران اما، رقابت سنگین است.

برخی اخلاق مداری می‌کنند و در حوزه‌های تخصصی وارد می‌شوند، برخی دیگر نیز راه بی‌اخلاقی و افشاگری را در پیش گرفته‌اند، به هرحال بازار کاندیداها داغ است.

در این میان، اتاق بازرگانی ایران نیز از گود خارج نمانده و مرکز رتبه‌بندی خود را پیش انداخته است تا بتواند از گذر تب انتخابات، درآمدی هم برای خود کسب کند. در واقع، مرکز رتبه بندی اعضای اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، دست به کار شده است و با ارسال نامه‌هایی به شرکت‌هایی که مدیران عامل یا اعضای هیات مدیره‌شان، در رقابت‌های نفس‌گیر انتخاباتی، کاندید شده‌اند، خواستار حضور این اعضا در رتبه بندی شده است.

اما این رتبه بندی برای آنها بدون خرج نیست؛ شرکت‌هایی که کمتر از 150 نفر شاغل داشته باشند، 2 میلیون تومان، شرکت‌هایی با شاغلان تا 300 نفر، سه میلیون تومان و بالای 300 نفر نیز 4 میلیون تومان باید بپردازند.

البته به آنها اولتیماتوم داده شده که تا انتهای بهمن ماه یعنی سه روز دیگر، حتما مدارک و فرم‌های مربوطه را باید تکمیل کرده و اگر این چنین باشد، ظرف ده روز کاری، رتبه بندی می شوند، در غیر این صورت فرآیند رتبه بندی دو تا سه ماه به طول می انجامد.

برخی تحلیگران این سئوال را از پارلمان بخش خصوصی می‌پرسند: اگر هم این کار براساس مصوبات دولت بوده، پس چرا در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی قرار است اجرا شود؟

آنگونه که یکی از مسئولان رتبه بندی می‌گوید: اینکه چرا اکنون موضوع رتبه بندی داغ شده و به شرکت‌ها نامه هایی ارسال شده است، به این دلیل است که افرادی که خواهان حضور در انتخابات بودند، می خواستند از رتبه بندی به نفع خود در رای آوردن استفاده کنند.

وی می افزاید: درخواست‌ها زیاد بود و بنابراین ما به این نتیجه رسیدیم تیمی را تجهیز کنیم که در کوتاه ترین زمان به تقاضاها جواب دهد و کار رتبه بندی اعضا را انجام دهد.

او معتقد است که افرادی که در فرآیند رتبه بندی شرکت می کنند، می خواهند شفافیت خود را نشان دهند و بگویند که کارشان آنقدر شفاف است که از گروهی خواسته اند که آنها را ارزیابی و رتبه بندی کند. البته در مقابل ما نیز به آنها خدماتی نظیر تبلیغات در دوران انتخابات را می دهیم و آنها را در نشریان خود معرفی کرده و به عنوان شرکت هایی که رتبه بندی شده اند، معرفی می کنیم.

اگرچه هم اکنون اما و اگرهای زیادی در این خصوص وجود دارد، اما برخی می گویند که این رتبه بندی شائبه هایی را هم دارد که شاید بی رتبط هم با انتخابات اتاق بازرگانی نباشد.