امتیاز مثبت
۰
دلیل گرانی سیب زمینی و وعده کاهش قیمت
يکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۲۴
کد مطلب: 229153
 
در حالی که قیمت سیب زمینی طی روزهای اخیر افزایش یافته و به ۳ هزار تومان رسیده است انتظار می‌رود طی ۱۰ روز آینده با ورود سیب زمینی نو از شهر جیرفت قیمت‌ها معادل و کاهش پیدا کند.

قیمت سیب زمینی و پیاز با افزایش قیمت روبه رو بوده به نوعی که قیمت هر کیلو پیاز 1500 و سیب‌زمینی 3 هزار تومان به فروش می رسد و با توجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال مردم نگران افزایش بیشتر قیمت این دو محصول هستند.

بر اساس پیگیری‌های انجام شده از میدان بزرگ تهران نسبت به وضعیت حجم بار موجود سیب‌زمینی و پیاز و دلیل بالا بودن قیمت آن، علی امامی کارشناس و مشاور اتحادیه بارفروشان با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت پیاز نو در میدان بزرگ 650 الی 550 تومان است، گفت: 100 ماشین حامل بار پیاز در میدان بزرگ حضور دارد و هیچ کمبودی در این زمینه نیست و اینکه در مغازه‌ها با نرخ 1500 تومان عرضه می‌شود به وزارت صنعت و نظارت این حوزه برمی‌گردد.

به گزارش تسنیم،  وی در مورد سیب زمینی و بالا بودن قیمت آن ادامه داد: به دلیل کم بودن سیب زمینی قیمت آن در حال حاضر در میدان بزرگ 2 هزار تومان است ولی تا 10 روز آینده سیب زمینی نو از شهر جیرفت وارد بازار می شود و قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

مشاور اتحادیه بارفروشان در مورد قیمت سیب و پرتقال در میدان بزرگ، خاطرنشان کرد: با توجه به فراوانی میوه در سال جاری، قیمت سیب درجه یک 3 هزار تومان،‌پرتقال درجه یک 1750 تومان و کیوی نیز 3 هزار تومان در میدان بزرگ عرضه می‌شود. همچنین با توجه به ذخیره‌سازی بالای وزارت جهاد کشاورزی مشکلی در تامین میوه وجود ندارد.