امتیاز مثبت
۰
واگن‌های مسافری رجا در نوروز معطر می شود!
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب: 224356
 
مدیر کل اعزام و خدمات راهبری شرکت قطارهای مسافربری رجا از آماده‌سازی قطارها برای سفرهای نوروزی خبر داد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمود حسن‌نیا به شستشوی واگن‌ها و صندلی‌ها و ساماندهی فضای درونی همه قطارها اشاره کرد و افزود: در روزهای اوج سفرهای نوروزی، واگن‌های مسافری رجا معطر می‌شود.

وی اظهار داشت : همه پوشش ها و لوازم انتخابی درون واگن در دست تعویض و نوسازی است و همه خدمات متناسب فضای زمانی نوروز تقدیم هموطنان خواهد شد.

مدیر کل اعزام و خدمات راهبری رجا، آماده‌سازی و نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی و هشدار دهنده در بدنه بیرونی و درونی قطارها را از دیگر فعالیت‌ها برشمرد و افزود: برگزاری دوره بازآموزی خاموش کردن آتش سوزی و نشست های توجیهی مهمانداران و سرمهمانداران نیز در دست اقدام است.

حسن‌نیا با تأکید بر بازنگری و بهبود کیفیت بسته های پذیرایی از مسافران نوروزی گفت: تنوع غذایی مسافران افزایش می یابد.

وی ابراز امیدوار کرد با تلاش همکاران اداره‌کل اعزام و خدمات راهبری برای آماده‌سازی مطلوب قطارهای مسافری رجا ، خدمات خوبی به مسافران نوروزی ارائه شود.

بنابراین گزارش پیش از این هم ستاد سفرهای نوروزی شرکت حمل و نقل ریلی رجاء به منظور برنامه ریزی برای خدمات دهی مطلوب به مسافران نوروزی سال 1393 آغاز به کار کرده است.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء گفته است : هدف نهایی همه مدیران و همکاران تا آغاز سفرهای نوروزی - باید ایجاد شرایط مطلوب برای هموطنان در سفر با قطارهای رجاء و جلب رضایت مندی آنان باشد.

سیدحسن موسوی نژاد به مطالبات مردم از بخش حمل و نقل به ویژه بخش ریلی که در حال پیشرفت است - اشاره کرد و اظهار داشت : با پشتوانه و حمایت مسوولان به ویژه وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران باید سریعتر و بهتر عمل کنیم.

مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا به احساس کردن تفاوت در خدمات دهی از سوی هموطنان در سفرهای نوروزی اشاره کرد و افزود: تهیه و تدارک برای پوشش یکدست و یکرنگ تمام مامورینی که به صوت مستقیم با مسافران رجاء در ارتباط هستند باید متمایز باشد.

وی بر تکریم ارباب رجوع و مشتریان شرکت تاکید کرد و اظهار داشت: همه اقدامات لازم اعم از آموزش های تکمیلی و ضمن خدمت مامورنن مرتبط در جهت آشنایی هر چه بیشتر وظایف و تکریم مسافران تا آغاز سفرهای نوروزی باید اجرایی شود.

سامانه اینترنتی رجاء (www raja ir) - سامانه مکانیزه ارتباط با مشتری 1539- پیامک 1539- ایمیل (raja@Info ir) از راه های دریافت نظرها - پیشنهادها و شکایات مردمی قطارهای شرکت رجاء اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء بهره گیری از تجربه ستاد سفرهای نوروزی را برای راه اندازی ستاد سفرهای تابستانی خواستار شد و گفت: سفرهای تابستانی نیز با توجه به بازه زمانی بیشتر و حجم جابه جایی بالاتر باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.