امتیاز مثبت
۰
تعهدات انجام نشده دو گروه سایپا و ایران‌ خودرو حدود 300 هزار خودرو است
چشم انتظاری خریداران خودروهای پیش فروشی
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 340654
 
چالش های تولید در صنعت خودروسازی، مشکلاتی در تحویل خودروهای پیش فروش شده به وجود آورده است و بسیاری از خریدارانی که از موعد تحویل خودرو آنها چندین ماه گذشته، هنوز موفق به تحویل خودروهای خود نشده اند. از سویی دیگر این مساله در کنار بلاتکلیفی قیمت گذاری خودروهای داخلی، نگرانی خریداران خودروهای پیش فروش شده و به خصوص آنهایی که در قرارداد آنها تحویل با قیمت روز قید شده بود تشدید کرده است. روز گذشته خبرهایی در خصوص افزایش 70 درصدی قیمت خودروهای داخلی اعلام شد و این موضوع اگرچه تکذیب شد، اما هراس خریداران خودروهای پیش فروش شده را برای چندمین بار در چند وقت اخیر در پی داشت. آمارها نشان می دهد تعهدات انجام نشده دو گروه سایپا و ایران‌ خودرو حدود 300 هزار خودرو است.
چشم انتظاری خریداران خودروهای پیش فروشی
 
 وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته بر ضرورت انجام تعهدات خودروسازان در قراردادها تاکید کرد. سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز که این روزها به عنوان متولی قیمت گذاری خودرو معرفی شده، بر الزام خودروسازان به تعهداتشان تاکید کرد. در این شرایط خریداران خودروهای پیش فروشی، چشم انتظار تعیین تکلیف وضعیت خود هستند.


نوسانات نرخ ارز در چند ماه گذشته و محدودیت ورود قطعات خودرو به کشور، تولید خودروسازان را با کاهش 57 درصدی رو به رو کرده است و این موضوع اثرات خود را بر تحویل خودروهای پیش فروش شده نشان داده است. بسیاری از خریداران خودروهای پیش فروش شده این روزها با مراجعه به نمایندگی های خودرو با جواب های متفاوتی رو به رو می شوند که در نهایت همه آنها نشان دهنده مشخص نبودن زمان تحویل خودروهاست. این در شرایطی است که قیمت خودرو در دست بررسی است و به زودی تصمیم نهایی در خصوص آن اعلام می  شود و در این شرایط افزایش قیمت ها در انتظار خریداران خودروهای پیش فروش شده است. 

 
   تعهدی که خودروسازان ملزم به رعایت آن هستند

محمدمهدی محمدی، سرپرست روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره نگرانی مشتریان از دریافت خودرو به قیمت روز از سوی خودروسازان گفت: «این موضوع بسیار مهم بوده و در جلسه اخیر سازمان حمایت با خودروسازان نیز مورد تاکید قرار گرفت.» وی ادامه داد: «خودروهایی که موعد تحویلشان سر رسید شده، باید به قیمت تاریخ روز تحویل در اختیار صاحبانشان قرار بگیرد و سازمان حمایت بر این موضع تاکید دارد.» اگر خودروسازان بخواهند قیمت های امروز را از صاحبان خودروهایی که موعد تحویلشان گذشته، مطالبه کنند، تخلف کرده اند. 


بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نیز عصر روز یکشنبه در پایان جلسه با خودروسازان با اعلام اینکه تعهدات انجام نشده دو گروه سایپا و ایران‌ خودرو حدود 300 هزار خودرو است، گفت: «مقرر شده است تا تحویل تعهدات معوق در اولویت خودروسازان قرار بگیرد و بر اساس قراردادهای منعقد نسبت به تعهدات خود عمل کنند.»

 
   وعده ساماندهی بازار خودرو

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت قیمت گذاری خودرو و تصمیم دولت در این زمینه به خانه ملت گفت: «هر تعهدی که در قرارداد خودروسازان و مشتریان وجود دارد خودروسازان باید به آن پایبند باشند، درحال حاضر باتوجه به وضعیت رو به رشد تولید تلاش می‌کنیم تا تیراژ تولید خودرو افزایش پیدا کند و به صورت طبیعی مشکلی وجود ندارد.»


رضا رحمانی با بیان اینکه خودروسازان موظف شده اند براساس تعهدات مندرج در قرارداد با مشتریان عمل کنند، تصریح کرد: «آخرین تصمیمات در خصوص قیمت خودرو به شهریورماه سال جاری و قبل از تصدی من در وزارتخانه بر می‌گردد.»


وی، اضافه کرد: «به دلیل اختلاف قیمت خودرو بین بازار آزاد و فروش کارخانه مصوب شده تا در حاشیه بازار، محصولات خودروسازان عرضه و به تدریج قیمت‌ها کاهش داشته پیدا کند به اینگونه که در هر نوبت عرضه خودور 5 درصد زیر قیمت قبلی محصولات ارائه شود تا جایی که قیمت‌ بازار و کارخانه به نقطعه تعادل و قیمت تعیین شده توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان برسد.»


رحمانی با تاکید بر اینکه در ماه‌های گذشته به دلیل کاهش تولید امکان کاهش پلکانی قیمت خودرو وجود نداشته است، عنوان کرد: «در حال حاضر با توجه به افزایش تولید خودرو انتظار داریم به تعهدات عمل شود و با عرضه بیشتر قیمت‌ها کاهش پیدا کند، این موضوع نیازمند برنامه زمانبندی است.»


وی با اشاره به اینکه برای صنعت خودرو بسته‌ای آماده کرده‌ایم که در حال تدوین است، اضافه کرد: «براساس برنامه تهیه شده صنعت خودرو با توجه به شعار سال و تحریم‌ها باید ساخت داخل افزایش پیدا کند و در این زمینه توانمندی‌ لازم را نیز داریم، رابطه خودروساز با قطعه ساز نیز نیازمند بازنگری است زیرا زنجیره قطعه‌سازی را مدنظر داریم.» 


وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه منظور ما از صنعت خودرو دو خودروساز بزرگ نیست بلکه زنجیره تولید و تامین کنندگان قطعات است، خاطرنشان کرد: «بدنه کارشناسی وزارتخانه، خودروسازان، قطعه‌سازان و بخش خصوصی در طراحی بسته صنعت خودرو مشارکت کرده‌اند که باید در قالب برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت منجر به اصلاح ساختارها و اصلاح وضعیت صنعت خودروسازی کشور شود.»

 
  نسخه کارشناسان برای عبور از شرایط فعلی

کارشناسان راهکارهای مختلفی برای کاهش مشکلات فعلی صنعت خودروسازی کشور ارائه می کنند. به گفته آنها راه حل عبور از شرایط فعلی، رقابت پذیر کردن صنعت خودرو و افزایش دانش فنی خودروسازان است. کارشناسان صنعت خودرو معتقدند در موضوع افزایش قیمت هم باید، مصرف کننده و هم تولیدکننده مورد توجه قرار گیرد. افزایش قیمت تمام شده، تولید برای خودروسازان را غیراقتصادی کرده و از سویی دیگر عرضه خودروهای کم کیفیت و گران قیمت نیز مصرف کنندگان خودروهای داخلی را بیش از پیش ناراضی کرده است. در این شرایط انتظار می رود تا با تدبیر مسئولان، زنجیره خودروسازی کشور در شرایطی که کمترین سهم از بازارهای جهانی را داریم اصلاح شود.


منبع: روزنامه حمایت