امتیاز مثبت
۰
عراقچی: ایران برای هرگونه اقدام نظامی آمریکا آماده است؛ امیدوار به مذاکره هستیم
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب: 344065
 
معاون وزیر خارجه ایران گفت: ما امیدواریم که بتوانیم مذاکره کنیم اما در عین حال برای جنگ آماده هستیم.افراد خاصی هستند که تلاش میکنند آمریکا به سمت جنگ با ایران سوق دهند، ایران برای مقابله با هرگونه اقدام نظامی آماده است اما ترجیح میدهد به جای آن مذاکره آغاز شود.
معاون وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک رسانه روسی گفت، ایران برای هرگونه اقدام نظامی آمریکا آماده است اما امیدوار به مذاکره است.

 
به گزارش فارس، عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران امروز چهارشنبه در مصاحبه با ریانووستی از آمادگی ایران برای مقابله با هر گونه اقدام نظامی خبر داد.

 
معاون محمد جواد ظریف گفت، «ما امیدواریم که بتوانیم مذاکره کنیم اما در عین حال برای جنگ آماده هستیم.»

 
عراقچی همچنین اتهامات اخیر آمریکا درباره دست داشتن ایران در حمله به کشتیهای نفتی در بندر الفجیره را رد کرد.

 
وی افزود: «افراد خاصی هستند که تلاش میکنند آمریکا به سمت جنگ با ایران سوق دهند، ایران برای مقابله با هرگونه اقدام نظامی آماده است اما ترجیح میدهد به جای آن مذاکره آغاز شود...»

 
خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: عراقچی در عین حال گفت که تهران در حال حاضر هیچ مذاکره‌ای با آمریکا، مستقیم یا غیرمستقیم، برنامه ریزی نکرده است، مادامیکه فشارهای آمریکا ادامه داشته باشد چنین چیزی رخ نخواهد داد.

 
عراقچی به ریانووستی گفت: «آنچه که برای ما مهم است اعمال است نه حرفها. ما انتظار داریم آنها اقدام عملی کنند، حرف زدن خالی کافی نیست.»

 
مصاحبه عباس عراقچی با ریانووستی در حالی منتشر شد که وی ساعاتی پیش با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در تهران دیدار و گفتگو کرده بود.

 
سفارت روسیه در تهران امروز (چهارشنبه) با اشاره به دیدار معاون وزیر خارجه روسیه با معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که طرفین در این دیدار طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با برجام (برنامه جامع اقدام مشترک)‌ را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.