امتیاز مثبت
۰
در حمایت از تولیدکنندگان؛
خرید توافقی گوشت مرغ منجمد با قیمت مصوب
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 348386
 
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام برای احمایت از تولیدکنندگان هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد خط یک را ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و خط دو را ۱۳ هزار تومان خریداری می کند تا ضرر و زیان مرغداران کاهش یابد.
به گزارش شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « مرتضی رضایی » افزود: در هفته های اخیر با کاهش خرید مردم با انباشت تولید این محصول روبرو شده ایم به نحوی که قیمت آن در بازار شکسته شده است.

وی اظهارداشت: شرکت پشتیبانی امور دام کشور موظف به خرید توافقی مازاد گوشت مرغ شده تا مرغداران با انباشت محصول تولیدی، متضرر نشوند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی درباره میزان تولید گوشت مرغ در کشور تصریح کرد: امسال میزان تولید گوشت مرغ در کشور به اندازه کافی بود به طوری که شاهد هیچ تلاطمی در بازار نبودیم.

 رضایی با اشاره به راه حل وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش زیان مرغداران، گفت: در شرایط فعلی و برای حل مشکل مرغداران، شرکت پشتیبانی امور دام کشور موظف شده در هر استانی که مازاد تولید مرغ وجود دارد، به طور مستقیم و بدون واسطه با تولیدکنندگان قرار داد بسته و مازاد گوشت مرغ بازار را به هر میزان و تا هر زمان که این شرایط ادامه داشته باشد، جذب کند.

وی افزود: مبلغ خرید توافقی گوشت مرغ منجمد به صورت نقدی به تولیدکنندگان پرداخت می شود.

صادرات غیراقتصادی گوشت مرغ به دلیل عوارض بالا  

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی درباره صادرات گوشت مرغ اظهارداشت: صادرات گوشت مرغ از سوی وزارت صنعت، معدن وتجارت پیگیری شده و صادرات آن آزاد است.

وی اضافه کرد: اما عوارض صادراتی بالای آن، صادرات به کشورهای همسایه را غیر اقتصادی و غیر منطقی کرده است.