امتیاز مثبت
۰
تداوم صعود بازارهای جهانی
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 331230
 
بازارهای سهام جهانی در معاملات دیروز با بی اعتنایی به نگرانی‌ها از احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا، به حرکت مثبت خود ادامه دادند.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیشتر شاخص‌های مهم اروپایی، با افزایش به کار خود پایان دادند، اما بورس لندن که زیر فشار تقویت پوند و صورت های ضعیف درآمد شرکت ها بود با کاهش مواجه شد و در نهایت با ۰.۱ درصد کاهش به ۷۲۴۴.۴۱ واحد رسید. در آلمان شاخص " دکس ۳۰" بورس فرانکفورت با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۴۸۳.۷۹ واحد رسید و " کک ۴۰" فرانسه، با ۰.۲ درصد افزایش به ۵۳۱۷.۳۷ واحد رسید. شاخص اروپایی " یورو استاکس ۵۰" با ۰.۳ درصد افزایش به ۳۴۴۱.۴۶ واحد رسید.

 
پس از آن که بانک مرکزی آمریکا در گزارش سیاست پولی خود به کنگره،   فشار تورمی به اقتصاد را کاهش داد، بورس وال استریت تا اواسط روز به وقت محلی، رشد خود را مستحکم تر کرد. با تضعیف طلا، علاقه سرمایه گذاران به دارایی های پرریسک تر افزایش یافته است.  

 
به دلیل انتظاراتی مبنی بر این که نرخ های بهره در آمریکا سریع تر از پیش بینی ها افزایش خواهند یافت، ارزش دلار در برابر بیشتر همتایان مهم آن افزایش یافت و تنها نرخ دلار در برابر ین ژاپن اندکی کاهش یافت.

 
از طرف دیگر آن طور که معامله گران اظهار کردند بازارهای آسیایی از روند افزایشی در بورس های وال استریت تبعیت کردند و اکثر بازارهای آسیایی افزایش یافتند.

 
پاول نولته- مدیر سبد دارایی شرکت مدیریت دارایی " کینگز وی" گفت: سرمایه گذاران درباره نرخ های بهره نگرانند. همه منتظر انتشار آمارهای اقتصادی بیشتری هستند تا در خصوص موضع بانک مرکزی آمریکا به جمع بندی برسند.

 
در مبادلات بازار کالا، بهای نفت به دلیل دریافت سود توسط سهامداران کاهش یافت.