امتیاز مثبت
۰
توسط بانک ملت انجام شد؛
اهدای ۱۰۱ هزار جفت کفش به دانش آموزان نیازمند کشور
شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب: 334534
 
بانک ملت با هماهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) ۱۰۱ هزار جفت کفش به دانش آموزان تحت پوشش این کمیته در ۵ استان اختصاص داد.
 محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت صبح امروز (شنبه) در آیین اهدای ۱۰۱ هزار جفت کفش توسط بانک ملت به دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمک به نیازمندان تنها وظیفه کمیته امداد نیست و این نهاد به عنوان یک هماهنگ کننده سایر ارگان ها نیز عمل می کند و سایر ارگان ها نیز باید به نیازمندان کمک کنند.

 
وی با اشاره به اینکه این بانک توانست در دو حوزه به مددجویان کمک کند، اظهار داشت: در سال ۹۵ رقم ۲۱۰۰ میلیارد ریال و در سال گذشته نیز ۴۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک ملت پرداخت شد و با حمایت های بانک ملت بیش از ۱۱۰ هزار خانوار با تسهیلات قرض الحسنه از پوشش کمک امداد خارج شدند.


بیگدلی همچنین از تهیه و تدارک ۱۰۱ هزار جفت کفش تولید داخل با هزینه ۲۵ میلیارد ریال خبر داد و افزود: هزینه ساخت ۱۵ واحد مسکونی در مناطق محروم کشور نیز از طریق بانک ملت تامین می شود.


مدیر عامل بانک ملت ضمن اشاره به این مطلب که تا کنون بیش از 110 هزار خانواربا تسهیلات پرداختی بانک ملت از پوشش کمیته امداد خارج شدند و مستقل شده اند ادامه داد: اقادامی که امروز از سوی بانک ملت انجام شده ، قطعا اولین و آخرین حمایت بانک ملت نخواهد بود.


مدیر عامل بانک ملت ادامه داد :با توجه به اینکه پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی هستیم ، با هدف حمایت از کالای ایرانی و حمایت نیازمندان کشور 101 هزار کفش را خریداری کردیم و امروز به 5 استان نیازمند کشورارسال می شود.


فتاح رییس کمیته امداد خمینی ،در ادامه پیرامون خدمات بانک ملت گفت :حمایت بانک ملت برای نیازمندان کمیته امداد خمینی در طی 7 الی 8 سال گذشته مبلغ 15000 میلیارد ریال تسهیلات بوده است.سال گذشته مبلغ 3500 میلیارد ریال از سوی این بانک انجام شده است.این در حالی است که در سال جاری رقم حمایتی که برای بانک ملت از سوی بانک مرکزی تکلیف شده است مبلغ 2500میلیارد ریال است که امروز 25 میلیار ریال از این مبلغ را بانک ملت انجام داده است.


وی افزد :این موضوع حاکی از توجه و تاکید دولت محترم و نظام، پیرامون حمایت بهزیستی و کمیته امداد خمینی،است که در راستای این هدف، بانک ملت تعهدی که از سوی بانک مرکزی انجام شده را در سال 96 انجام داده و رتبه دوم در بین بانک ها نسبت به تکلیف بانک مرکزی را از آن خود کرده است .


رییس کمیته امداد در پایان ضمن تشکر از حمایت بانک ملت ، بیان کرد:امروز 101 هزار کفش که با حمایت کالای ایرانی انجام شده به 5 استان سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و کهگیلویه و بیر احمر و خوزستان و لرستان بارگیری و ارسال می شود.