امتیاز مثبت
۰
قیمت جهانی طلا اندکی کاهش یافت
دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 335416
 
قیمت طلا در بازارهای جهانی صبح امروز (دوشنبه) اندکی کاهش یافت، این امر بدنبال افزایش اندک نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها رویداد، جمعه گذشته هراونس طلا به نرخ بیش از یک هزار و 250 دلار رسیده بود.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز انگلیس، قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در بازار لندن در ساعت 1:16 بامداد امروز به وقت گرینویچ با 0.1 درصد کاهش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته ( هشتم تیرماه ) به یک هزار و 250 دلار و 95 سنت در هر اونس رسید.

طلا در معاملات آتی بازار کامکس آمریکا نیز با 0.1 درصد کاهش نسبت به دیروز به بهای یک هزار و 252 دلار و 70 سنت در هر اونس معامله شد.

شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا در مقابل مجموعه ای از ارزهای اصلی را اندازه می گیرد، در ساعت یاد شده با 0.1 درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته به 94.701 رسید.

شاخص دلار در واکنش به افزایش شاخص قیمت مصرف کننده یا شاخص تورم افزایش پیدا کرده است. اندازه شاخص یاد شده در یک سال منتهی به ماه مه (11 اردیبهشت) برای نخستین بار در 6 سال گذشته 2 درصد افزایش پیدا کرده است.

این مقدار افزایش نرخ تورم، دقیقا معادل مقداری است که بانک مرکزی آمریکا هدفگذاری کرده بود.

پایین بودن بیش از حد نرخ تورم موجب غیراقتصادی تولید می شود.

به گزارش ایرنا، پیش از این « ادوارد مایر» تحلیلگر شرکت «آی ان تی ال اف سی استون» در یاداشتی برای رویترز نوشت: افزایش تنش های تجاری (که به افزایش ریسک در بازار کمک می کند) باید منجر به افزایش قیمت طلا شود، اما به نظر می رسد نگرانی معامله گران از افزایش نرخ بهره در پاره ای از کشورها به ویژه آمریکا، موجب کاهش قیمت طلا شده است.

قیمت طلا نسبت به افزایش نرخ بهره بسیار حساس است و افزایش نرخ بهره موجب کاهش تقاضای فلز زرد می شود