امتیاز مثبت
۰
در هفته اول تیر
گزارش بانک مرکزی از گرانی و ارزانی کالاهای اساسی در آستانه ماه رمضان/ افزایش قیمت گوشت و تخم مرغ
دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 242842
 
بانک مرکزی خلاصه نتایج گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی تهران را در هفته منتهی به ششم تیرماه امسال را اعلام کرد. بر این اساس در هفته منتهی به 6 تیر ماه، قیمت 6 گروه لبنیات، برنج، حبوب، قند و شکر، چای و روغن نباتی بدون تغییر، تخم مرغ 5.9 درصد و گوشت مرغ 0.5 درصد افزایش داشت.
گزارش بانک مرکزی از گرانی و ارزانی کالاهای اساسی در آستانه ماه رمضان/ افزایش قیمت گوشت و تخم مرغ
 
اقتصاد ایران آنلاین: بانک مرکزی خلاصه نتایج گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی تهران را در هفته منتهی به ششم تیرماه امسال را اعلام کرد.

 
در این گزارش البته اعلام شده که قیمت لبنیات طی یک سال گذشته 12.7 درصد، تخم مرغ 10.2 درصد، برنج 3.6 درصد، میوه های تازه 17.6 درصد، گوشت قرمز 5.8 درصد، گوشت مرغ 3.1 درصد، قند و شکر 8.8 درصد، چای 0.2 درصد و روغن نباتی نیز 3.9 درصد افزایش داشته و قیمت سبزی های تازه 3.3 درصد و حبوبات نیز 14.7 درصد کاهش یافته است.

 
در ادامه تغییرات هفتگی قیمت کالاهای اساسی را بخوانید؛

 
بررسی های بانک مرکزی در هفته ای که گذشت نشان می دهد که قیمت پنج گروه کالایی افزایش، چهار گروه کاهش و دو گروه نیز ثابت مانده است.

 
لبنیات و تخم مرغ

 
در هفته مورد گزارش، گروه لبنیات بهای تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 5.9 درصد افزایش داشت و شانه ای 80000 الی 95000 ریال فروش می رفت.

 
برنج و حبوب

 
در این هفته در گروه برنج، بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو ثابت بود. در گروه حبوب، قیمت همه اقلام این گروه بدون تغییر بود.

 
میوه ها و سبزی های تازه

 
در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری سیب قرمز و سیب زرد تخم لبنان و انجیر عرضه نمی شد و شلیل و شبرنگ عرضه کمی داشت ولی سایر اقلام میوه سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در سطح پائینی قرار داشتند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می گردد.

 
میوه فروشی های سطح شهر اقلام مرغوب میوه و سبزی تازه را عرضه می نمودند که در گروه میوه های تازه بهای سیب قرمز و سیب زرد تخم لبنان به ترتیب معادل 23.4 درصد و 21.2 درصد و زردآلو 0.7 درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 2.2 تا 17.6 درصد کاهش یافت.

 
در گروه سبزی های تازه بهای خیار معادل 2.2 درصد، گوجه فرنگی 5.3 درصد و سیب زمینی 1.1 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 18.5 درصد افزایش داشت.

 
گوشت قرمز و گوشت مرغ

 
در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل 0.6 درصد، گوشت تازه گاو و گوساله 0.3 درصد افزایش ولی قیمت گوشت مرغ 0.5 درصد کاهش یافت.

 
قند، شکر، چای و روغن نباتی

 
در این هفته بهای قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.