امتیاز مثبت
۰
تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران افزایش می یابد
پاسخ مسکو به تحریم غرب: مرزهای شرقی آسمان اروپا را می بندیم
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۱
کد مطلب: 247243
 
دولت روسیه روز پنجشنبه با صدور حکمی به مدت یک سال واردات گوشت، سبزیجان و میوه را از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، استرالیا، کانادا و نروژ ممنوع اعلام کرد. نخست وزیر روسیه همچنین اعلام کرد: دولت مسکو در حال بررسی ممنوعیت پرواز عبوری شرکت های هواپیمایی اتحادیه اروپا و آمریکایی از آسمان روسیه به سمت آسیا و اقیانوس آرام است.
پاسخ مسکو به تحریم غرب: مرزهای شرقی آسمان اروپا را می بندیم
 
اقتصاد ایران آنلاین: مسکو اعلام کرد در حال بررسی ممنوعیت عبور پروازهای شرکت های اروپایی و آمریکایی از آسمان روسیه است.

 
به گزارش رویترز، این اقدام به عنوان واکنش روسیه به تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور خواهد بود. آمریکا و اروپا به همراه تعدادی از کشورها از جمله کانادا و استرالیا در اعتراض به نقش آفرینی مسکو در بحران اوکراین، تحریم های اقتصادی را علیه روسیه اعمال کرده اند. آنها معتقدند روسیه با حمایت از جدایی طلبان شرق اوکراین، این کشور را بی ثبات کرده است. مسکو این اتهامات را نمی پذیرد.

 
"دمتری مدودف" نخست وزیر روسیه اعلام کرد: دولت مسکو در حال بررسی ممنوعیت پرواز عبوری شرکت های هواپیمایی اتحادیه اروپا و آمریکایی از آسمان روسیه به سمت آسیا و اقیانوس آرام است.

 
مدودف ادامه داد: تصمیم نهایی در این باره هنوز اتخاذ نشده است اما دولت روسیه تصمیم گرفت عبور هواپیماهای اوکراین از آسمان روسیه را ممنوع کند.

 
به نظر می رسد این تهدید در صورت عملی شدن، تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران را افزایش می دهد.

 
روسیه به لحاظ مساحت، بزرگترین کشور جهان است. 
دولت روسیه قبل از این هم در واکنش به تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا، واردات میوه از این کشورها را تحریم کرد.

 
به گزارش عصر ایران، دولت روسیه روز پنجشنبه با صدور حکمی به مدت یک سال واردات گوشت، سبزیجات و میوه را از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، استرالیا، کانادا و نروژ ممنوع اعلام کرد.

 
این اقدام واکنش روسیه به تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مسکو است.

 روسیه: مرزهای شرقی آسمان اروپا را می بندیم