امتیاز مثبت
۰
اهدای گل به بانوان محجبه اقدامی فرهنگ ساز و ایجابی است/ پلیس در مسئله احیای امر به معروف و نهی از منکر همواره پیش قدم است
يکشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: 337504
 
معاون اجتماعی پلیس پایتخت به اجرای طرح اهدای گل به بانوان محجبه در پایتخت اشاره و بیان کرد: این طرح به بهانه هفته نیروی انتظامی در میادین سطح شهر تهران بزرگ به اجرا در آمد، اهدای گل به بانوان محجبه اقدامی فرهنگ ساز و ایجابی است.
اهدای گل به بانوان محجبه اقدامی فرهنگ ساز و ایجابی است/ پلیس در مسئله احیای امر به معروف و نهی از منکر همواره پیش قدم است
 
سرهنگ مراد مرادی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با بیان اینکه مقوله عفاف و حجاب یکی از موضوعات مهم اجتماعی و فرهنگی است، گفت: این مسئله به عنوان یک ارزش دینی و مبتنی بر قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از هنجارهای پذیرفته شده جامعه ایرانی محسوب می شود.
 
وی با اشاره به اقدامات ایجابی پلیس پایتخت در حوزه عفاف و حجاب، گفت: نیروی انتظامی بنا به ماموریت ها و وظایف محوله، همیشه در خط مقدم خدمت رسانی به مردم و ایجاد امنیت در سطح جامعه بوده و در این حوزه نیز احساس تکلیف می کند.
 
این مقام انتظامی با بیان اینکه پلیس در مسئله احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر، همواره پیشگام عرصه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد با ناهنجاری های اجتماعی بوده است، گفت: با توجه به ضعف برخی از دستگاه های متولی در این حوزه، پلیس، کارنامه قابل دفاعی را ارائه کرده اگرچه در این مسیر گاهی، در مظان اتهام، تهمت و فرافکنی های غیرمنصفانه نیز قرار گرفته، اما هرگز این صحنه را ترک نکرده است.
 
وی با بیان اینکه طبق قانون، پلیس به عنوان متولی اصلی تامین نظم و امنیت عمومی، در حلقه آخر از زنجیره عفاف و حجاب است، تصریح کرد: با این حال در شرایط موجود، اقدامات ایجابی در راستای نهادینه سازی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در اولویت اقدامات پلیس قرار دارد.
 
سرهنگ مرادی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی، بسیاری از نهادها و دستگاه های متولی عرصه فرهنگی کشور و مسئول در ترویج و گسترش عفاف و حجاب، چندان به وظایف قانونی، شرعی و تکلیفی خود عمل نکرده اند به نحوی که اکنون بخش بزرگی از بار این ناکارآمدی به نوعی بر دوش ناجا تحمیل شده است. 
 
معاون اجتماعی پلیس پایتخت، اقدامات فرهنگ سازی و مسئول سازی را یکی از راهبردهای اتخاذی ناجا در حوزه عفاف و حجاب با رویکرد ایجابی عنوان و تصریح کرد: بر این اساس پلیس همواره سعی کرده به بهانه های مختلف و یا مناسبت های خاص به این رویکرد جنبه عینی و ملموس ببخشد.
 
وی به اجرای طرح اهدای گل به بانوان محجبه در پایتخت اشاره و بیان کرد: این طرح به بهانه هفته نیروی انتظامی در میادین سطح شهر تهران بزرگ به اجرا در آمد به گونه ای که برخی افراد بدپوشش و دارای حجاب نامتعارف، ارتباط صمیمانه ای با ماموران نسوان اهدا کننده گل برقرار کردند؛ طرح مزبور علاوه بر رضایت شهروندان محجبه توانست در اذهان بسیاری از بانوان که از پلیس تصویری قهری و اقتدار طلب داشتند، تصویری مطلوب از پلیس جامعه محور را ارائه کند.
 
سرهنگ مرادی، استفاده از ظرفیت معاونت اجتماعی پلیس را در راستای روشنگری، آگاهسازی، اطلاع رسانی، تنویر افکار عمومی، جریان سازی و عملیات روانی را به منظور همراه سازی مردم موثر برشمرد و گفت: حمایت دستگاه های مرتبط و نیز نیروهای متعهد در عرصه عفاف و حجاب در شرایطی که معاندین تلاش می کنند تا اقدامات صورت گرفته در این حوزه را امری منفعل نشان دهندلذا ضروری است چهره های شاخص هنری، ورزشی، اتحادیه های صنفی و سیاسی دلسوزانه نسبت به ارائه ارزش های اسلامی و ایرانی اهتمام داشته باشند.