امتیاز مثبت
۱
ثروتمندان براي خريد اشياي لوكس کجا مي روند؟
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۲
کد مطلب: 210702
 
اين كشور را به خاطر برند هاي ساعت لوكس و علاقه مندان به سرمايه گذاري در اشياي گران قيمتش مي شناسند و به نظر مي رسد كه درحال افزايش نرخ رشد مركب سالانه (CAGR) در حد 3.21درصد است، اما بايد اين را نيز در نظر داشت كه رشد نرخ سرمايه گذاري در محصولات باكيفيت نيز باعث افزايش يافتن نرخ رشد اقتصادي سوئيس شده است.
ثروتمندان براي خريد اشياي لوكس  کجا مي روند؟
 

اقتصاد ایران آنلاین به نقل از همشهری اقتصاد: خانه حراج ساتبي اين روزها با افزايش تقاضاي خريد از سوي ميليونرهاي دنيا روبه رو شده است. اين ميليونر ها به اندازه كافي اوراق سهام و قرضه در اختيار دارند كه بتوانند دوران بازنشستگي خوبي را بگذرانند و حالا به دنبال اشياي لوكسي مي گردند كه به ندرت قابل خريد و فروش باشد. ديگر زمان خريد پنت هاوس گذشته است و زمان، زمان خريد پورشه هاي عتيقه و آثار پيكاسو است. اما غير از مركز حراج ساتبي كه در آمريكا و كل دنيا شهرت خاصي بين اعضاي باشگاه ميليونر ها دارد، ثروتمندان براي خريد اشياي عتيقه به كجا سفر مي كنند و چه مي خرند؟

 

 سوئیس

سوئيس هميشه ميزان سرمايه گذاري ثابتي روي اشياي لوكس و گرانقيمت را شاهد است. اين كشور را به خاطر برند هاي ساعت لوكس و علاقه مندان به سرمايه گذاري در اشياي گران قيمتش مي شناسند و به نظر مي رسد كه درحال افزايش نرخ رشد مركب سالانه (CAGR) در حد 3.21درصد است، اما بايد اين را نيز در نظر داشت كه رشد نرخ سرمايه گذاري در محصولات باكيفيت نيز باعث افزايش يافتن نرخ رشد اقتصادي سوئيس شده است.

 

 آلمان

فرانكفورت، مركز مالي اتحاديه اروپاست؛ از آپارتمان هاي لوكس گرفته تا مجموعه هاي هنري. نرخ رشد سرمايه گذاري در كالاهاي لوكس در آلمان تا سال2017 به 3.79درصد مي رسد.

 

 فرانسه

فرانسه مقصد اول براي چيني هايي است كه مي خواهند در بازار مورد علاقه شان سرمايه گذاري كنند. نرخ رشد مركب سالانه براي سرمايه گذاري روي اشياي لوكس و گرانقيمت از همه همتايان اروپايي اين كشور بالاتر رفته است و كم كم دارد از نرخ توليد ناخالص داخلي اين كشور نيز پيشي مي گيرد و براي چهار سال آينده اين نرخ به 5.37درصد مي رسد.

 

 كانادا

كانادا محملي براي سرمايه گذاري در املاك لوكس و گرانقيمت است. استخرهايي كه روي پشت بام هتل ها و خانه هاي گرانقيمت قرار دارد و امكانات خوب براي سرمايه گذاري در بخش املاك، باعث شده است كه نرخ رشد مركب سالانه اين كشور تا سال2017 به 7.49درصد برسد.

 

 آمريكا

سرمايه گذاري روي ماشين هاي قديمي مانند ماشين كاديلاك صورتي قديمي كه مربوط به سال1957 است، در آمريكا رشد خوبي پيدا كرده است. اگر آن قدر پول داشته باشيد كه بتوانيد روي اشيايي مانند اين ماشين هاي قديمي سرمايه گذاري كنيد، هيچ گاه آنها را نمي فروشيد. سرمايه گذاري روي اشياي لوكس در آمريكا به نظر مي رسد تا سال2017 با رشدي 7.71درصدي روبه رو باشد.

 

 انگلستان

سرمايه گذارها در اين كشور به اتومبيل هاي لوكس جديد و قديمي علاقه دارند. رولزرويس  هاي جديد در حدود 400هزار دلار قيمت دارند و اگر بخواهيد قديمي تر ها را پيدا كنيد، بايد مبلغي بيشتر از اين بپردازيد. سرمايه گذاران علاقه زيادي به نمايش دادن اتومبيل هاي قديمي خود در انگلستان دارند. گرچه سرمايه گذاري روي ماشين هاي گرانقيمت در اين كشور به پاي سرمايه گذاري روي جواهرات قيمتي نمي رسد، با اين حال نرخ رشد مركب سالانه انگلستان براي سرمايه گذاري در اشياي لوكس طي چهار سال آينده از نرخ رشد آمريكا هم بالا تر رفته و به 11.1درصد مي رسد.

 

ژاپن

ژاپني ها به نقاشي هاي قديمي علاقه زيادي دارند. اين نقاشي قديمي و البته بسيار معروف ژاپني كه متعلق به سال1800 ميلادي است، توسط كاتسوشيكا هوكوزاي كشيده شده و در حراج كريستي در سال2009 به مبلغ 68هزار و 500دلار فروخته شد. سرمايه گذاران روي اشياي لوكس در ژاپن طي 4سال آينده با افزايش 10.9درصدي روبه رو خواهند شد.

 

 سنگاپور

در سنگاپور هم املاك حرف اول را مي زنند. سرمايه گذاري روي ساخت يا خريد برج هاي مسكوني و تجاري كه روي پشت بام شان محل مخصوص فرود هلي كوپتر دارند، علاقه مندان زيادي در سنگاپور دارد. نرخ رشد مركب سالانه در اين شهر زيباي آسيايي به 13.9درصد در چهار سال آينده خواهد رسيد.

 

 هندوستان

شايد نام هندوستان در اين فهرست كمي عجيب به نظر برسد، اما نرخ رشد سرمايه گذاري روي اشياي لوكس و به خصوص طلاهايي با عيار بالا در اين كشور به سرعت درحال افزايش است و بازارهاي ديگر را هم دستخوش تغيير و تحول كرده است. نرخ رشد مركب سالانه از سال2013 تا 2017 در اين كشور به بالاي 23درصد خواهد رسيد. با اين حال، با وجود بحران هاي اقتصادي كه در تمام دنيا وجود داشته، تمام اين 10كشوري كه تا به حال معرفي شدند، نسبت به چهار سال پيش، نرخ رشد كمتري در سرمايه گذاري روي اشياي لوكس را خواهند داشت.