امتیاز مثبت
۴۳
تحصن معترضان طرح ترامپ در سنا
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
کد مطلب: 202921
 
تحصن معترضان طرح ترامپ در سنا
 
طرح درمانی ترامپ برای جایگزینی اوباماکر در حالی ساعاتی قبل در سنا به رای گذاشته شد که شماری از معترضان خود را به ساختمان سنا رسانده و در ان متحصن شدند.

طرحی که قرار بود جایگزین اوباماکر طرح خدمات درمانی باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا شود روز سه شنبه در سنا به رای گذاشته شد. گروهی از معترضان خود را به سنا رسانده و در آن متحصن شدند. این گروه با شعار "طرح را امحا کن" خواستار عدم تصویب این طرح شدند. 
  
در همین حال گفته می شود پلیس دست کم 64 معترض از جمله دهها معلول را که با ویلچر به ساختمان مجلس رفته بودند، دستگیر کرد. این تحصن توسط یک گروه مدافع حقوق افراد معلول، موسوم به ‏‎ ADAPT‏برگزار شده بود.‏ دست کم 250 نفر در این تحصن شرکت کرده بودند.‏ گروهی از این معترضان به دفتر سناتورها رفته و آنجا بست نشستند.
 
در جریان رای گیری روز سه شنبه در داخل سنا، تعدادی از مردم معترض که در جایگاه تماشاچیان نشسته بودند پس از سخنرانی رهبر جمهوریخواهان سنا شعار دادند: "طرح را لغو کنید".‏
 
معترضان همچنین شعار می دادند: شرم بر شما! و نمایندگان سنا را هو کردند.‏ شعارهای اعتراضی از جایگاه تماشاچیان باعث ایجاد وقفه در روند بررسی و رای گیری شد.‏ نیروهای امنیتی این افراد را به خارج از محل رای گیری منتقل کرده و چند نفر از آنها را دستگیر کردند.‏
 
گفتنی است این طرح در نهایت نتوانست 60 رای لازم را برای تصویب شدن در سنای آمریکا به دست آورد و به این ترتیب با شکست روبرو شد.
 
فرادید