نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰

سکه طرح جدید ۷ هزار تومان ارزان شد/ نرخ: ۴میلیون و ۴۰۱ هزار تومان

در جریان معاملات بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با هفت هزار تومان کاهش به چهار میلیون و ۴۰۱ هزار تومان رسید.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۹

افزایش مجدد حقوق‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟

گر چه افزایش مجدد حقوق کارکنان تا قبل از پایان سال جاری در دستور کار دولت قرار گرفته، اما از اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه این گونه برمی‌آید که فعلا در حال بررسی بوده و باید مسائل مربوط به آن از جمله آثار سوئی که می‌تواند در شرایط خاص فعلی اقتصاد به همراه داشته باشد، مورد توجه قرار گیرد. از این ...

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۷

۲۵ سکه پیش‌فروش مالیات دارد؟

مدت زیادی از بحث دریافت مالیات از خریداران سکه نگذشته که بار دیگر رئیس سازمان امور مالیاتی طرح جدید این سازمان برای گرفتن مالیات از سکه را مطرح کرده است. در این بین دوباره صاحبان سکه‌های پیش‌فروش که در جریان تحویل آن قرار دارند، نگرانند که شاید این طرح شامل آن‌ها نیز شود. گر چه پاسخ کاملا مشخصی برای ...

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶

متوسط درآمد سرانه ایرانیان در مقایسه با سایر کشورها چگونه است؟

به گفته سازمان ملل متحد، متوسط درآمد سرانه ایرانیان در سال ۲۰۱۸ از بسیاری از کشورهای اروپایی نیز بالاتر است.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۶

افزایش یک میلیون تنی تولید گندم در کشور

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با وجود کاهش ۲۶ درصدی بارندگی ها در کشور یک میلیون تن به میزان تولید اضافه شده است.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵

رتبه ایران در گزارش توسعه انسانی سازمان ملل یک پله بالا رفت

در جدیدترین گزارش توسعه انسانی سازمان ملل رتبه ایران با یک پله صعود به 60 رسید و ایران در مرز پیوستن به کشورهای با توسعه انسانی بسیار بالا قرار گرفت.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۳

مخالفت برخی اعضای کمیسیون اقتصادی دولت با لایحه حمایت از مستأجران

در حالی که لایحه حمایت از مستأجران از سوی وزارت راه و شهرسازی تهیه و باید از سوی کمیسیون اقتصادی دولت بررسی و تصویب شود شنیده‌ها حاکی از این است که برخی اعضای کمیسیون اصلی اقتصادی دولت آن رادر کنترل اجاره بها بی اثر می‌دانند.  به گزارش فارس، رشد بیش از حد قیمت مسکن و سپس نرخ اجاره بها ...

مخالفت برخی اعضای کمیسیون اقتصادی دولت با لایحه حمایت از مستأجران
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱

کاهش قیمت مرغ به مرز کیلویی ۸ هزار تومان

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با توجه به کاهش قیمت مرغ زنده به کیلویی ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و افزایش هزینه‌ تولید، این نگرانی وجود دارد که تولیدکنندگان در این حوزه از جوجه‌ریزی برای ماه‌های آینده خودداری کرده و افزایش قیمت روی دهد.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱

فیلترینگ جنجالی 180 سایت گردشگری به دلیل استعلام ناقص

با استعلام دادستانی از سازمان هواپیمایی درباره سایت‌های فاقد مجوز فروش، 180 سایت گردشگری در روز تعطیل فیلتر شدند. بی‌توجهی به۲ نکته در این دستور با انتقاد رئیس سازمان گردشگری همراه شد، وزیر ارتباطات نیز برای رفع مشکل در حال رایزنی است.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶

رکورد ۵۰ ساله بورس شکست

امروز از لحظه باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران، شاخص کل روند صعودی را در پیش گرفت و توانست بیش از۴۰۰۰ واحد رشد کند و قله تاریخی ۱۵۹ واحدی را پشت سر بگذارد. افزایش قیمت دلار در طی ماه‌های گذشته علت ریشه‌ای افزایش قیمت سهم‌ها در بورس اوراق بهادار در این روزهاست.

رکورد ۵۰ ساله بورس شکست
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴

میوه یکساله ۹۰ درصد گران شد

بانک مرکزی خلاصه نتایج گزارش متوسط قیمت خُرده فروشی برخی از مواد خوراکی در هفته منتهی به شانزدهم شهریور را اعلام کرد که طی آن قیمت ۸ گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و دو گروه کاهش یافت.  به گزارش بانک مرکزی، در هفته منتهی به شانزدهم شهریور ماه نرخ تخم مرغ ۲.۴ درصد، برنج ۰.۱ درصد، حبوب ۰.۸ درصد،...

میوه یکساله ۹۰ درصد گران شد
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲

خط مالی اروپا برای ایران

ریه آلمانی اشپیگل گزارش داد که وزیران دارایی آلمان، فرانسه و بریتانیا قصد دارند همزمان با آغاز دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، یک نهاد مالی بنیان‌گذاری کنند که هدف آن انجام دادوستدهای مالی با تهران از طریق دور زدن کانال‌های معمولی انتقالات بانکی است. مزیت چنین نهادی که فرانسه پیشنهاد تاسیس آن را ...

خط مالی اروپا برای ایران
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷

عذرخواهی سیداحمد خمینی به دلیل حضور در جایگاه ویژه حسینیه (عکس)

روز گذشته انتشار یک تصویر از حضور سید احمد خمینی در مراسم عزاداری حضرت سید الشهدا سوژه کاربران فضای مجازی شد.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵

کری خطاب به ترامپ: اگر می‌خواهی چیزی از توافق هسته‌ای یاد بگیری کتابم را بخر

به دنبال اظهارات و انتقادات مقامات آمریکایی که در پی صحبت‌های جان کری درباره توافق هسته‌ای ایران و دیدار با محمد جواد ظریف مطرح شد، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در پیامی توییتری به دونالد ترامپ گفت که اگر می‌خواهد چیزی درباره توافق هسته‌ای یادبگیرد، کتاب جدیدش را خریداری و مطالعه کند.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴

کاهش 85 درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران

آمارهای اولیه گمرکی نشان می دهد، میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران در ماه اوت با 85 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 232 هزار و 723 تن رسیده است.  کاهش 85 درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایرانآمارهای اولیه گمرکی نشان می دهد، میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران در ماه اوت با ۸۵ درصد کاهش نسبت ...

کاهش 85 درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳

با پولی که مردم به حساب سایپا ریختند، می شود یکی از شرکت های بنز و لامبورگینی را خرید

چند روز پیش در یک دقیقه زمان!، شش میلیون نفر پول منتقل کردند بحساب شرکت سایپا.هر نفر 25 میلیون تومان، یعنی 150000 میلیارد تومان.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۱

آنچه باید در مورد بیمه بیکاری بدانید

برابر قانون، تنها افرادی می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کنند که به‌صورت غیرارادی از کار بیکار شده و خروج از اشتغال به اراده و خواست آن‌ها نبوده باشد؛ بنابراین کارگرانی که برخلاف میل و اراده خود بازخرید شوند ولی آماده کار باشند، از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند خواهند بود.

آنچه باید در مورد بیمه بیکاری بدانید
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰

رشد ۳۵۰۰ واحدی شاخص بورس در ۱۰ دقیقه

شاخص بورس در آغاز معاملات امروز بازار سرمایه در مدت ۱۰ دقیقه رشد بیش از ۳۵۰۰واحدی را به خود دید و به کانال ۱۵۸ هزار واحد صعود کرد.  به گزارش تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تا به این لحظه تعداد 494میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 179میلیارد تومان در 26هزار نوبت مورد دادوستد ...

رشد ۳۵۰۰ واحدی شاخص بورس در ۱۰ دقیقه
 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۹

نرخ پروازهای اربعین باارز بازارثانویه

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: علی رغم دستور معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی مبنی بر واگذاری ارز نیمایی به ایرلاین‌ها، بانک های عامل از اجرای آن طفره می روند.

 
۲۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸

قیمت یورو کاهش یافت/ افزایش نرخ پوند

بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۱۴ ارز از جمله پوند نسبت به روز پنج‌شنبه افزایش و قیمت ۱۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ ۶ ارز دیگر مانند دلار هم ثابت ماند.